Hokej

Hokejová KHL zažívá kvůli Ukrajině odliv hráčů. V Ufě skončil i hvězdný Granlund

Hokejová KHL zažívá kvůli Ukrajině odliv hráčů. V Ufě skončil i hvězdný Granlund
Finský hokejista Markus Granlund v dresu Ufy. Zdroj: Profimedia.cz

V Kontinentální hokejové lize dochází v posledních dnech k řadě změn. Po odstoupení helsinského Jokeritu a lotyšské Rigy teď v jednotlivých týmech končí spousta hráčů. Ti se vyvázali ze svých smluv a klubům vyplatili kompenzaci. Důvodem je válečný konflikt na Ukrajině, který rozpoutala ruská armáda. S odlivem hokejistů se musí vypořádat například Ufa, Novosibirsk či CSKA Moskva.

Ufa už přišla o šest hráčů, moskevský celek CSKA o dva a Novosibirsk rovněž o dva. Magnitogorsk prozatím odečítá jednoho hokejistu. A to nejspíš zdaleka není vše. KHL zažívá v současné době těžké časy. Kvůli válce na Ukrajině se rozhodla s ruskými kluby ukončit spolupráci celá řada hráčů. 

Poté, co ze soutěže odstoupily v reakci na válečný konflikt finský Jokerit a lotyšské Dinamo Riga, se začali loučit i samotní sportovci. Ti ukončili stávající smlouvy z vlastní iniciativy, a proto svým již bývalém celkům zaplatí na základě platných regulí určitou kompenzaci. 

V Ufě tak už nebudou působit třeba Finové Markus Granlund, Teemu Hartikainen, Juha Metsola a Sakari Manninen či Dán Philip Larsen. Dres CSKA Moskva už neoblékne dvojice Švédů Lucas Wallmark a Joakim Nordström. Wallmark působil v jednom z týmů v hlavním městě Ruska od léta loňského roku a ve 33 zápasech zaznamenal 19 kanadských bodů. 

Související obsah

​Nordström byl v ruském celku stejnou dobu a naskočil do 29 utkání, v nichž měl bilanci 3+11. V Magnitogorsku nehodlá pokračovat Fin Juho Olkinuora, Novosibirsk zase opouští Jyrki Jokipakka, Harri Säteri a Nick Shore.

Do bojů proti Rusku se na Ukrajině pustil i Vitalij Kličko:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události