Zahraničí

Rusko zuří kvůli Navalnému. Následky ponese NATO i celá EU

Rusko zuří kvůli Navalnému. Následky ponese NATO i celá EU
Zdroj: Profimedia

Ruské ministerstvo zahraničí si zavolalo německého velvyslance kvůli situaci ohledně Alexeje Navalného. Ruská strana protestovala proti “neopodstatněným obviněním a ultimátům vůči Rusku“, hrozí zhoršením vztahů.

Německý ambasador Geza Andreas von Geir se ve středu dostavil na ruské ministerstvo zahraničí. “Velvyslanci byl předán silný protest v souvislostí s prezentací neopodstatněných obvinění a ultimát proti Rusku v souvislosti s hospitalizací a nemocí Alexeje Navalného, jakož i se zjevným využitím situace, která vyvstala jako důvod k diskreditaci naší země na mezinárodní scéně,“ uvedlo ministerstvo ve středečním prohlášení.


Rusové také požadují podrobné lékařské údaje včetně odebraných vzorků, výsledků zkoušek, aby je mohli ověřit jejich odborníci. “Velvyslanci bylo naznačeno, že absence výše uvedených materiálů bude považována za odmítnutí německou spolkovou vládou zjistit pravdu v rámci objektivního vyšetřování a jako hrubou nepřátelskou provokaci vůči Rusku s důsledky pro rusko-německé vztahy a mezinárodní situaci,“ dodalo ruské ministerstvo zahraničí.

Související obsah


Podle ruského ministerstva bude veškerá odpovědnost za důsledky chování Německa na spolkové vládě a jejich spojencích v NATO a EU. Zde a zde si můžete přečíst prohlášení ruského ministerstva zahraničí (první je dostupné ve více jazycích, druhé jen v ruštině).
 

Ruského politika Navalného otrávili novičokem, oznámilo Německo. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz