Domácí

Opatření se vrací i do nemocnic. Některé už oznámily zákaz návštěv

Opatření se vrací i do nemocnic. Některé už oznámily zákaz návštěv
Zdroj: TV Nova

Řada nemocnic kvůli zhoršené epidemiologické situaci začala zpřísňovat opatření. Některé z nich už oznámily zákaz návštěv, jiné ještě vyčkávají. Pobyt otců u porodu v žádném zařízení zatím omezený není.

Regulovat návštěvy se rozhodla například plzeňská fakultní nemocnice. Až do odvolání jsou zcela zakázány návštěvy na čtyřech odděleních, konkrétně na urologické klinice, infekčním oddělení, JIP na klinice pneumologie a na geriatrickém oddělení pro seniory.

"Zároveň žádáme klienty a pacienty, kteří vyhledávají služby a péči urologické kliniky, aby v následujících dnech toto pracoviště vyhledávali pouze v akutních případech," vyzývá pacienty FN Plzeň. Určitá omezení pak platí i na dalších odděleních.

Například na onkologické klinice se povolují pouze 30minutové návštěvy a za pacientem může jen jedna osoba. "U krátkých několikadenních hospitalizací návštěvy nedoporučujeme," upřesňuje nemocnice.

Související obsah

Hořovická nemocnice zavedla ještě přísnější režim - od středy až do odvolání tam platí zákaz návštěv na všech odděleních. Stanovila však několik výjimek, mezi které patří porod. Rodičku může do nemocnice doprovázet jedna osoba. I děti a nesvéprávní či nepohybliví pacienti samozřejmě mohou mít doprovod.

"I u výjimek z návštěv a doprovodů platí zákaz vstupu, pokud tato osoba bude mít teplotu, kašel nebo jiné příznaky respiračního onemocnění či bude v karanténě," upozorňuje hořovická nemocnice.

Od pátku budou zakázány návštěvy ve všech pěti zařízeních Nemocnice Pardubického kraje. I v tomto případě se opatření nevztahuje na doprovod u porodu a návštěvy dětí či pacientů s poruchou intelektu.

"Opatřením chceme chránit pacienty i personál. Mezi nakaženými se objevuje mnoho osob, které nemají žádné příznaky, o infekci nevědí, a bohužel se tak mohou podílet na šíření nemoci," vysvětluje epidemioložka z pardubické nemocnice Lucie Bereková.

Související obsah

Fakultní nemocnice Olomouc v úterý zakázala návštěvy na klinice plicních nemocí a tuberkulózy. Dalších oddělení se opatření netýká.

Některé nemocnice se zatím k omezení neuchýlily. Ve Fakultní nemocnici v Brně lidé stále mohou pacienty navštěvovat. "Lidé mohou přijít navštívit své blízké, ale v omezeném režimu," informovala FN Brno. Platí například, že dospělí pacienti mohou mít návštěvy jen ve středu a v neděli a mohou k nim přijít maximálně dvě osoby. Současný režim tam platí už od 1. srpna.

Vzhledem k tomu, že Moravskoslezský kraj byl dlouhou dobu nejpostiženějším, ve frýdecko-místecké nemocnici byly návštěvy povoleny teprve od 1. září. Toto rozhodnutí vedení nemocnice zatím měnit nechce a návštěvy tak zůstávají povoleny.

V Moravskoslezském kraji se nicméně nyní začínají tvořit nová ohniska. Řada škol je kvůli koronaviru v karanténě. Více informací se dozvíte v reportáži TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Prezident Biden navštíví Buffalo truchlící po vraždě deseti lidí

Americký prezident Joe Biden odcestuje v úterý společně s manželkou Jill do Buffala. Chtějí truchlit s obyvateli po víkendové tragické události, kdy bělošský mladík zastřelil v obchodě deset lidí a tři zranil. Podle úřadů si úmyslně vybral černošskou čtvrť a hodlal zabít co nejvíce lidí.

Píše se na Deník.cz