Koronavirus

Nedělejte si zásoby léků! Roušek máme taky dost, uklidňují lékárníci

Nedělejte si zásoby léků! Roušek máme taky dost, uklidňují lékárníci
Zdroj: Profimedia

V posledních dnech vzali zákazníci lékárny doslova útokem. Kupují hlavně roušky. Nově také zásoby léků. Lékárníci důvod k panice nevidí. Zásoby prý mají dostatečné.

V lékárnách mají aktuálně dostatek roušek, které navíc postupně dále naskladňují. Lidé mají ale aktuálně velký zájem také o léky. “Česká lékárnická komora (ČLnK) upozorňuje, že není důvod vytvářet si zásoby jakýchkoliv léčivých přípravků s obsahem paracetamolu či ibuprofenu, natož je užívat preventivně,“ uvedla komora.

Související obsah

Podle ČLnK je stále základem prevence jakéhokoliv akutního respiračního onemocnění dodržování hygienických pravidel. Důležité je důkladné mytí rukou. Použít můžete také tekuté nebo gelové dezinfekční přípravky. Ale pozor, ne všechny jsou účinné. “Při výběru je vhodné poradit se s lékárníkem, neboť ne všechny přípravky jsou virucidní, některé dezinfekce jsou jen baktericidní (antibakteriální) a na viry nepůsobí vůbec,“ vysvětluje ČLnK.

V souvislosti s aktuální situací lékárníci vyzývají všechny zákazníky, aby při vstupu do lékárny měli zakrytá ústa i nos a dodržovali bezpečné rozestupy.

Informace o tom, jaké přípravky lékárníci doporučují pro posilnění imunity, si přečtěte v tomto článku.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz