Koronavirus

Rakouský premiér Kurz jedná o nových opatřeních. Šest regionů je žlutých

Rakouský premiér Kurz jedná o nových opatřeních. Šest regionů je žlutých
Zdroj: TN.cz

Rakouský spolkový kancléř Sebastian Kurz v dnešním prohlášení potvrdil, že zemi zasáhla druhá vlna nákazy koronavirem. V Rakousku zaznamenali 859 nových případů za den, tedy asi polovinu oproti Česku. I tak je to nárůst na víc než dvojnásobek oproti denním přírůstkům z předchozích týdnů.

"To, co v současné době zažíváme, je začátek druhé vlny. Počet infekcí se ze dne na den zvyšuje," uvedl Kurz v prohlášení zveřejněném agenturou APA. Prohlášení nazval "naléhavou výzvou" k dodržování opatření obyvatelstvem.

"Před dvěma týdny došlo k přibližně 350 novým případům denně, nyní je to přes 850. Vývoj je obzvlášť dramatický ve Vídni, kde je přibližně 50 procent všech nových infekcí v Rakousku. A brzy dosáhneme hranice 1000 nových infekcí za den," uvedl kancléř.

 

Související obsah

Kurz proto v prohlášení zopakoval svůj apel: "Žádám obyvatelstvo, aby dodržovalo všechna opatření, omezovalo sociální kontakty, nosilo úchranu úst a nosu a udržovalo si všude co největší odstup," uvedl. "ˇPro nás všechny to bude tvrdý podzim a zima. Proto jsme nyní všichni povolání a vyzvání, abychom zvládli nadcházející měsíce se stejnou disciplínou a ohleduplností, jako na jaře," dodal Kurz.

Rakušané už dlouho řeší, jak zachránit nadcházející sezónu na horách. Lyžařská střediska a turistický ruch jsou významným zdrojem zaměstnanosti i příjmů.

V neděli odpoledne se Kurz setká se zástupci odborů a dalších sociálních partnerů, aby probrali zavedená opatření. V pondělí se pak sejde vládní komise, aby aktualizovala rakouský koronavirový semafor. Na něj je v současnosti na druhém stupni nebezpečí sedm regionů - Vídeň, Štýrský Hradec, Innsbruck, Wiener Neustadt, Korneuburg, Kufstein a Schwaz.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Soud osvobodil exministra Bártu i zpravodajce Petržílka

Soud v úterý osvobodil exministra Víta Bártu a bývalého zpravodajce BIS Jana Petržílka. Oba byli obžalováni, že měli vynést odposlechy rozhovorů bývalého pražského primátora Pavla Béma a lobbisty Romana Janouška. Toto obvinění se však neprokázalo.

Píše se na Deník.cz