Domácí

Nemocnice zavádí opatření proti koronaviru, v některých platí zákaz návštěv

Nemocnice zavádí opatření proti koronaviru, v některých platí zákaz návštěv
Zdroj: TV Nova

Na výrazný nárůst nově odhalených případů nákazy koronavirem reaguje celá řada nemocnic, některé omezují či úplně zakazují návštěvy na lůžkových stanicích. Například krajské nemocnice v Ústeckém kraji zařadily několik výjimek ze zákazu.

Vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci v České republice doporučily některé hygienické stanice nemocnicím zavést preventivní opatření proti koronaviru. To spočívá v zákazu návštěv.

Omezení se například v Ústeckém kraji dotkne všech nemocnic Krajské zdravotní, zákaz návštěv na všech lůžkových stanicích ve všech pěti nemocnicích se zavedl od úterý 15. září a platí až do odvolání. Omezení se netýká pacientů v terminálním stavu, kde jsou nadále návštěvy možné, stejně jako je povolena přítomnost třetí osoby u porodu.

Stejně je tomu například u Karlovarské krajské nemocnice. Zákaz návštěv platí v nemocnicích v Karlových Varech i v Chebu od 15. září do odvolání. Netýká se nezletilých pacientů, pacientů s omezenou svéprávností, pacientů v terminálním stádiu nevyléčitelného onemocnění a také třetích osob u porodu.

I ve Středočeském kraji platí zákaz návštěv například na lůžkových odděleních s výjimkou palativního oddělení a otců u porodu v Oblastní nemocnici Příbram. "Situace nás velmi mrzí, ale záchyt COVID 19 pozitivních lidí se neustále navyšuje. Vir je ohrožující především pro lidi s dalšími obtížemi a přesně takoví leží v naší nemocnici. Naším prvořadým úkolem je ochránit jejich zdraví a personál, proto jsme přistoupili k tomuto nepopulárnímu opatření. Jakmile to situace dovolí, budeme režim zmírňovat,“ říká ředitel nemocnice MUDr. Stanislav Holobrada.

Související obsah

Oblastní nemocnice Kolín vyhlásila zákaz návštěv na všech odděleních s výjimkou dětského už v sobotu, opatření je platné do odvolání.

Zákazy a nařízení se mohou velmi rychle měnit, je proto vhodné před návštěvou sledovat například internetové stránky jednotlivých nemocnic.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Prezident Biden navštíví Buffalo truchlící po vraždě deseti lidí

Americký prezident Joe Biden odcestuje v úterý společně s manželkou Jill do Buffala. Chtějí truchlit s obyvateli po víkendové tragické události, kdy bělošský mladík zastřelil v obchodě deset lidí a tři zranil. Podle úřadů si úmyslně vybral černošskou čtvrť a hodlal zabít co nejvíce lidí.

Píše se na Deník.cz