Domácí

Na Kroměřížsku stoupl počet nakažených, v karanténě jsou učitelé i duchovní

Jedno z nejznámějších moravských poutních míst, bazilika na Svatém Hostýně, muselo omezit konání mší. V karanténě jsou totiž tamní duchovní. Bazilika je v těsné blízkosti Bystřice pod Hostýnem, kde o víkendu rapidně stoupl počet případů nákazy koronavirem.

Uzavřený hlavní vchod a jen omluvná cedule - tak to ve středu vypadalo na Svatém Hostýně. Karanténa dorazila i mezi zdejší duchovní. Lidé přemýšleli, jestli se uvnitř náhodou nedezinfikuje. Přesto se přesně o půl desáté uvnitř spustily varhany. V tu chvíli k překvapení věřících začala dopolední bohoslužba. Mše teď probíhají tak, že lidé stojí před bazilikou a bohoslužby poslouchají z reproduktorů.

Počet nakažených v Bystřici pod Hostýnem a okolí začal rapidně stoupat během víkendu. Vedení města zrušilo na nejbližší týdny všechny kulturní akce, návštěvy zastavil i dům pro seniory. Jedna ze zaměstnankyň je tam pozitivní na Covid-19. Vedení základní školy čeká na výsledky testů, někteří kantoři i žáci jsou v karanténě.

Související obsah

Stejná opatření platí i v nedalekých Rajnochovicích. “Pozitivních učitelů je půl na půl, bohužel nemáme ještě všechny testy provedené, čekáme. Asi to vypadá, že nám teda hygiena školu zavře,“ řekla starostka obce Rajnochovice Jaroslava Jurčová. Třídy druhého stupně jsou prázdné, žáků nižších ročníků přišla do školy asi třetina.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz