Domácí

Při pandemii vzrostl zájem o odložené psy, útulkům ale scházejí peníze!

Velká sláva se ve středu konala v malém útulku pro psy v Němčovicích na Plzeňsku. Organizace bojující proti množírnám a spisovatel Filip Rožek tam předávali peníze, které dostal za knížku o jednom ze zachráněných chlupáčů.

Od března, pro někoho možná překvapivě, vzrostl zájem o pejsky z útulků. "My jsme to přisuzovali tomu, že lidi jak byli doma, tak chtěli mít kamaráda, tak proto ty pejsky si odsud brali. A důležitá informace ještě je, že je nevrátili," říká starosta Němčovic Karel Ferschmann.

To ale neznamená, že peníze teď útulky nepotřebují. Naopak. V krizi lidé na charitu dávají až v poslední řadě. Díky Filipu Rožkovi a jeho knize se ale do útulků finance dostanou. Jeho kniha "Gump: Pes, který naučil lidi žít"vydělala už dva miliony a autor se je rozhodl rozdělit mezi ty, kteří to potřebují.

Tři čtvrtě milionu už rozdal - teď pomohl dalšímu psímu útulku v malé obci u Plzně. "Ty náklady na krmení, na veterináře, na mzdy a další věci, které jsou s tím spojené, jsou poměrně velké, a bez podpory bychom to nebyli schopni provozovat," má jasno němčovický starosta.

Související obsah

"Za těch několik let, co se snažíme zachraňovat pejsky, tak ve mně byla spousta emocí, které potřebovaly jít ven. A ta knížka, to jsou ty emoce," přiblížil spisovatel Rožek.

Pokud jste ale spíše příznivci filmů, nezoufejte. Brzy si totiž přijdete na své. Kniha se totiž dočkala i filmového zpracování - v hlavní roli s Bolkem Polívkou. Na film o Gumpovi se v kinech můžete těšit už od třetího prosince.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz