Domácí

Nevěděli jsme, že je v Bílině sklad munice, stěžuje si město po explozi

Město Bílina si stěžuje kvůli výbuchu v policejním muničním skladu na policejní prezidium. Vedení města prý nemělo tušení, že na jeho území nějaký sklad munice existuje. Příčina úterní exploze se stále vyšetřuje. Ve středu probíhalo ohledání širokého okolí a hledání rozmetané munice.

Silná exploze rozmetala v úterý odpoledne policejní sklad munice v průmyslovém areálu na okraji Bíliny na Teplicku. Do rána tam zasahovali hasiči a trosky skladu ochlazovali vodou.

Od rána okolí procházeli desítky policistů a vojáků, hledali munici, kterou exploze odnesla stovky metrů daleko. Přibližně dvě stovky zaměstnanců okolních firem se ale už mohly vrátit do práce.

O tom, že je v Bílině policejní muniční sklad, který je navíc jen desítky metrů vzdálený od čerpacích stanic, prý město nemělo ani tušení. "Poslali jsme stížnost na policejní prezidium s tím, že bychom chtěli být informováni, proč město nevědělo o existenci tohoto skladu," sdělila televizi Nova starostka Bíliny Zuzana Schwarz Bařtipánová (ANO).

Související obsah

 

Podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) byl sklad zkolaudovaný, úředníci prý ale o kolaudaci paradoxně nesmějí nikoho jiného, než účastníky informovat. Tedy ani vedení města.

Příčiny exploze nejsou ani den poté veřejně známy, vyšetřování si převzala Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). "Zahájili jsme úkony trestního řízení a to pro podezření z přečinu obecného ohrožení z nedbalosti," uvedla mluvčí GIBS Ivana Nguyenová.

Spekuluje se o nedostatečné kontrole skladu a chybějících policejních zaměstnancích, kteří museli kvůli koronaviru sloužit jinde.

Kateřina Sejková, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz