Naše Česko

Kam směřuje trh s ojetými auty? Za pandemie spadly prodeje až k nule

Ceny ojetých aut půjdou podle autobazarů nahoru. Kvůli pandemii se jich totiž méně dováží, a to zvyšuje cenu. O tom, jak by se mohl trh vyvíjet, mluvil moderátor Karel Kopeček ve čtvrtek odpoledne na TN.cz se šéfkou jednoho z největších tuzemských autobazarů v pořadu Nastartujme Česko.

 Trh s ojetými automobily se v době koronavirové krize výrazně mění. Stále větší roli hraje při nákupu vozů internet.

Jaké jsou další trendy a jak se bránit tomu, aby se z koupě ojetého automobilu nestala finanční past? O kolik a kdy stoupnou ceny ojetin? Co může stát udělat pro to, aby Česko nebylo zemí s jedním z nejstarších vozových parků v Evropě?

Na tyto a další otázky odpovídala generální ředitelka společnosti AAA Auto Karolína Topolová v pořadu Nastartujme Česko na TN.cz.

Prozradila také, jak moc dopadla tvrdá jarní mimořádná opatření vlády na prodeje bazarových aut. "Předtím jsme prodávali 250 aut denně. Když jsme měli zavřené provozovny, tak bychom prodávali nulu a museli jsme se k tomu nějak postavit. Takže jsme rozjeli online prodej," popsala Topolová. I tak prodeje spadly firmě asi na pětinu běžného objemu.

Jiné autobazary ovšem dopadly ještě hůř, prodeje jim spadly na nulu. "Většina zákazníků, kteří vozy během pandemie kupovali, si uvědomovala, že cestování hromadnou dopravou je mnohem více rizikové. Neměli jinou možnost, než využít online prodej," říká šéfka AAA Auto.

A paradoxně podle ní v krizi auta kupovali i lidé, kteří by to jinak neudělali. Spolu s tím se někteří k řízení vrátili nebo s ním začali.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz