Naše Česko

Technologie v boji s koronavirem. Jak můžou pomoct? Ptali jsme se expertů!

Jak se bude dál měnit náš život v době koronavirové? Co všechno za nás zvládnou nové technologie? O tom v pátek hovořili inovátor a zakladatel institutu Elai Lukáš Sedláček a uznávaný světový odborník na umělou inteligenci Tomáš Mikolov v pořadu Nastartujme Česko.

Inovace v posledních měsících v důsledku koronavirové krize mění naše životní návyky. A to nejen ty pracovní, ale i soukromé. Stále větší prostor dostává také umělá inteligence.


Jak nám mohou pomoci? Jak rychle budou nové technologie a umělá inteligence zasahovat do našeho každodenního chování a proč bychom se toho neměli bát?

Související obsah

V pořadu Nastartujme Česko se moderátor Karel Kopeček ptal pořadatele Týdne inovací Lukáše Sedláčka a vědecké kapacity na umělou inteligenci Tomáše Mikolova.

Právě koronavirová krize přispěla k využívání nových technologií. "Lidé více pracují z domova, a tak se hledají cesty, jak veškerou komunikaci vést na dálku," tvrdí Sedláček.

Posun vpřed potvrzuje také Tomáš Mikola, podle kterého nyní díky umělé inteligenci můžeme řešit úlohy, které byly předtím neřešitelné. "Jedná se například o rozpoznávání řeči, různé filtrování spamu a podobně. Jde o přidanou hodnotu, kde můžeme použít počítače," pochvaluje si Mikola.

Sedláček zároveň nastínil, že jedním z projektů představných na Týdnu inovací bude systém autonomních vozů. "Auta budou řešit otázky dobra a zla, tedy otázky etiky," dodal.


Podívejte se na reportáž Televizních novin:

Karel Kopeček, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz