Domácí

Hotely čeká náročný podzim. Lidé se bojí rezervovat pobyty dopředu

Koronavirus mění plány českých hoteliérů a turistů. Zatímco léto bylo celkem úspěšné a velkou obsazenost mají ubytovatelé také v září, dlouhodobější objednávky momentálně příliš v kurzu nejsou. Lidé si prý zatím nedělají rezervace ani na jindy vyprodané Vánoce nebo Silvestra.

Letošní rok hodnotí ubytovatelé jako jízdu na horské dráze. Na jaře byli s tržbami na nule, koronavirus cestovní ruch zcela ochromil. Červenec a srpen jim ztráty z jara vynahradily a třeba v jižních Čechách zatím hodnotí jako nadprůměrné i září.

Například v Třeboni hlásí na podzim většina hotelů a penzionů plně obsazeno. "Máme plně obsazený hotel. Tak to bylo i přes celou sezónu," říká jednatelka hotelu Myslivna Dana Kordová.

Provozovatelům hotelů a penzionů na turisticky oblíbené Dolní Moravě se také podařilo kruté covidové rány z jara zacelit, a to převážně tuzemskou klientelou. A také kempy hlásí pořád nadprůměrnou obsazenost. Tu pozitivně ovlivňuje pěkné počasí.

Související obsah

Jenže obsazenost v pozdním podzimu je zase jedna velká nejistota. Dokonce i na jindy dlouho dopředu rezervované vánoce a Silvestr je letos mnoho volných kapacit. "Objednávají na poslední chvíli. Důvod je jasný - Covid-19 jim brání objednávat dopředu," vysvětluje Kordová.

"Před Vánoci není ta obsazenost taková, jakou bychom si představovali a očekávali," říká Lucie Sutnerová z hotelu Záviš v Hluboké nad Vltavou. Koronavirus znovu přidělává vrásky nejen lidem v cestovním ruchu. Co bude za několik týdnů nebo měsíců, není vůbec jisté. A proto hoteliéři počítají spíš s rezervacemi na poslední chvíli.

Kateřina Sejková, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz