Domácí

VIDEO: Opilého cizince za volantem chytili strážníci za jednu noc dvakrát

Všechno to začalo obyčejným hlášením o rušení nočního klidu v centru Prahy. Skupinka podnapilých lidí se rozešla po zásahu strážníků domů. Až na jednoho muže. Ten si to namířil přímo do auta, neváhal nastartovat a s více než dvěma promile jezdit v ulicích hlavního města.

“Dobrý den, můžu vás poprosit na ulici Vodičkova o hlídku, kvůli rušení nočního klidu?“ zavolal krátce po jedné hodině ráno na linku městské policie svědek. Tím to celé začalo. Hlídka vyrazila před jeden z barů v centru Prahy, kde skupinku opilých lidí vyzvala, aby se rozešli. “Jeden z mužů si to ale namířil k zaparkovanému vozidlu. Strážníci proto situaci začali pozorovat. Chvíli vypadalo, že muž v autě usnul, proto požádali kolegu operátora, aby vozidlo průběžně kontroloval pomocí kamery,“ uvedla mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová. Tušení strážníku bylo správné.


Zhruba po hodině si obsluha kamer všimla, že auto se rozjelo. Operátor ho sledoval a navigoval hlídku v terénu. Ta ho zastavila ve Spálené ulici. “Devětatřicetiletý cizinec nejprve dechovou zkoušku odmítl, ale pak si to rozmyslel. Přístroj naměřil přes dvě promile alkoholu v dechu,“ řekla mluvčí strážníků.

Související obsah

Řidič pod vlivem tak skončil na policejním oddělení. To ale nebyl konec. Před šestou hodinou ráno se auto opět rozjelo. A opět s tím samým řidičem, který byl stále pod vlivem alkoholu. “Jízdu ukončili strážníci na Karlově náměstí. Test na alkohol ukázal opět pozitivní hodnotu tentokrát přes 1,5 promile,“ uzavřela Seifertová.

Související obsah

Devětatřicetiletého cizince si znovu převzala policie, která rozhodne, jaký trest mu bude hrozit.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz