Domácí

Miliardy korun na daních. Podívejte se, kdo v Česku nejvíc krmí státní kasu

Miliardy korun na daních. Podívejte se, kdo v Česku nejvíc krmí státní kasu
Zdroj: Profimedia

Finanční správa a Ministerstvo financí ocenili dvacet společností, které byly v uplynulém roce nejvýznamnějšími plátci daně z příjmů právnických osob. Podívejte se na to, která firma zaplatila tento rok na daních v Česku nejvíce.

Každoročně zveřejňovaný žebříček oceněných společností je sestavován podle výše plateb provedených na účet daně z příjmů právnických osob v průběhu roku do veřejných rozpočtů České republiky. Některé společnosti zaplatily i více než tři miliardy korun.

"Na předních pozicích se každoročně umisťují zejména banky a automobilky,“ uvedla generální ředitelka Finanční správy Tatjana Richterová.

Související obsah


První místo žebříčku obsadila automobilka Škoda auto, která zaplatila na daních 3 646 299 555 korun a umístila se tak na prvním místě už počtvrté v řadě. Na druhém místě se poté umístila Česká spořitelna se 3 265 116 000 korunami.

Třetí místo patří společnosti Československá obchodní banka se 2 802 778 861 korunami zaplacených na daních.

Související obsah

"Síla ekonomiky stojí a padá s kondicí a konkurenceschopností firem. Během jarního vypnutí ekonomiky a souvisejících daňových úlev jsme se přesvědčili, že daňová morálka v České republice je na vysoké úrovni,“ dodává Richterová.

Tabulka nejvýznamnějších plátců daně z příjmu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz