Zahraničí

Sami rozhodneme, kdo bude v ČR žít, řekl Babiš. V Bruselu jednal o migraci

Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) ve čtvrtek v Bruselu společně s premiéry Polska a Maďarska jednal s předsedkyní Evropské komise. Řešili společný postup při řešení epidemie, klimatické problémy, a především probrali nový návrh migrační dohody, který ve středu předložila Evropská komise.

Andrej Babiš odletěl do Bruselu brzy ráno. Ještě předtím sdělil novinářům, že mluvit se bude hlavně o novém návrhu na reformu migrace v Evropské unii.


"Není možné akceptovat ten fakt, že někdo ilegálně přichází do Evropy a potom to řešit. Je potřeba těm lidem pomoci, aby do Evropy nechodili,“ řekl Babiš.


O pár hodin později se Babiš v Bruselu setkává s ostatními premiéry V4 a také s předsedkyní komise Ursulou von der Leyenovou. Chybí jen slovenský premiér Matovič, toho na schůzce zastupuje právě předseda české vlády.

Související obsah


Podle nového návrhu Evropské komise se v případě přetížení členského státu migranty, budou muset do řešení zapojit všechny unijní státy.


"My budeme rozhodovat sami, kdo bude v České republice žít, ne nikdo jiný. O tom bude ta debata,“ poznamenal Babiš. Podle premiéra by členské státy měly pomáhat s uprchlíky především mimo území Evropy.


Česká republika s řešením migrační krize pomáhá především finančně. To by se s novým návrhem mohlo změnit. Reforma migrační politiky ale nebyla jediným tématem čtvrteční schůzky, politici se zabývali také současnou vážnou situací kolem šíření koronaviru.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz