Domácí

Většina ředitelů Prymulu nevyslyšela. Ve školách se normálně učilo

Ve většině škol se v pátek navzdory doporučení ministra zdravotnictví Romana Prymuly (za ANO) učilo. Výuku podle odhadů zrušila jen necelá desetina základních a středních škol. Ministr Prymula doporučení o zavření škol odůvodňoval získáním času k útlumu epidemie, ředitelé se ale rozhodli výuku ponechat bez omezení.

Například na Pardubicku naprostá většina škol zůstala otevřená. Rodiče takové rozhodnutí většinou vítali, ne všichni by totiž s dětmi mohli zůstat doma.


"Já mám syna v první třídě a s těma prvňáčkama je to trošku složitější. Myslím si, že ta škola je pro ně důležitá. Rodiče jim doma nedají to, co oni potřebují,“ tvrdí jeden z dotázaných rodičů.

Související obsah


Ředitelské volno vyhlásila z okresních měst naopak Jihlava. Do školy tam nemuselo přibližně 5500 žáků. Ve zbytku republiky pak šlo jen o výjimky, k volnu se připojily například jen některé školy na Olomoucku, ve Štětí na Litoměřicku nebo Náchodě na Královéhradecku. Samotné krajské město ale nechalo školy otevřené.


Přesné počty uzavřených škol zatím nejsou známé, odhaduje se, že jich páteční výuku zrušilo přibližně 10 %.

Škola na Liberecku využila volno k desinfekci tříd. Více informací v reportáži:
 

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Dálnici D10 zablokovala hromadná nehoda, jedna žena skončila v nemocnici

Dálnice D10 byla na 58. kilometru ve směru na Turnov uzavřena. Policisté na místě vyšetřovali řetězovou dopravní nehodu šesti aut, která začala srážkou se zvěří. "Při nehodě byla zraněna jedna žena. Dálnice bude minimálně na 2 hodiny uzavřena," informovala policie na twitteru ve 21 hodin. Po 23. hodině se podařilo havarovaná vozidla částečně odklidit a komunikace byla opět průjezdná.

Píše se na Deník.cz