Domácí

Nebezpečná dětská houpačka! Dítě z ní může vypadnout, varuje inspekce

Nebezpečná dětská houpačka! Dítě z ní může vypadnout, varuje inspekce
Zdroj: ČOI

Česká obchodní inspekce varuje před nebezpečnou dětskou houpačkou s ohrádkou “Swing with Backrest“ značky Woody. Kontroloři zjistili, že dítě může z houpačky vypadnout. Výrobce dostal okamžitý zákaz prodeje.

Na nebezpečnou houpačku narazili inspektoři během běžné kontroly. Houpačka se skládá z prostředků pro zavěšení, dřevěného sedátka s opěradlem a dřevěnou ochrannou zábranou umístěnou nad sedákem. “Provedením příslušných zkoušek bylo zjištno, že po zatížení břemenem o předepsané hmotnosti se seřizovací nerozebíratelné spony prostředku pro zavěšení posouvaly a klouzaly směrem dolů,“ uvedl mluvčí České obchodní inspekce (ČOI) Jiří Fröhlich.

Seřizovací spony přitom plní důležitou funkci. Sedák drží ve vodorovné poloze. Při testování se ukázalo, že během posunutí spon se sedák vychýlil z vodorovné polohy a sedák se naklonil. “Dítěti hrozí možné zranění, protože může z houpačky vypadnout,“ popsal mluvčí inspekce. Riziko vypadnutí se zvyšuje ještě více, když se dítě předkloní.

Provedeným laboratorním ověřením inspekce zjistila, že tato houpačka nesplňuje důležité normy o bezpečnosti hraček. “ČOI uložila distributorovi hračky ochranné opatření, kterým je zákaz distribuce a stažení výrobku z trhu nebo z oběhu,“ uzavřel mluvčí inspekce.

 
Podrobné informace o výrobku:


Název výrobku: Houpačka s ohrádkou barevná „Swing with Backrest“
 

Značka: „Woody“
 

Typ / číslo modelu: Art. NO 10317
 

EAN: 8591864103171
 

Identifikační údaje výrobce: Woodyland s.r.o., Okružní 781, 250 81 Nehvizdy
 

Identifikační údaje distributora: Olymptoy s.r.o., Okružní 781, 250 81 Nehvizdy
 

Země původu: Čína
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz