Domácí

Lidé Prymulu neposlechli. Mnozí vyrazili o delším víkendu na výlety

Mnoho lidí se doporučením ministra zdravotnictví neřídilo a vyrazilo na prodloužený víkend na výlety po celé České republice. Roman Prymula (za ANO) přitom nabádal, aby v těchto dnech lidé nevycházeli příliš ven a raději trávili čas uvnitř s knihou, čímž by pomohli omezit šíření viru.

Manželský pár z Brna si chtěl pobyt v Karlových Varech užít stůj co stůj. A zabednit se na pokoji v hotelu nechtěl. Ani další turisté. "Ve Varech se nám líbí. Navštívili jsme místní památky. Byli jsme na hradu Loket. Šli jsme pěšky na turistiku,“ pochvalují si manželé.


Lidi neodradil ani déšť. Nejčastěji chodí k Vřídlu. Prohlížejí si kolonády, muzea, galerie. V ulicích se objevují i celé rodiny z Prahy. Ta na semaforu svítí červeně. Doma ale zůstat přes doporučení ministra zdravotnictví lidé z hlavního města nechtěli.

Související obsah

Není se pak co divit, že Praha v sobotu vypadala liduprázdně.
"Vyložený zákaz nebyl, takže jsme toho využili,“ řekli turisté z Prahy.


"Chci požádat všechny naše spoluobčany, aby využili deštivého prodlouženého víkendu k tomu, aby zůstali doma. Četli si knížky, dívali se na filmy a užívali si rodinu,“ napsal na twitter ministr zdravotnictví Roman Prymula.


"Ať si to zkusí být zavřený s knížkou pár dní,“ zlobí se lidé. Výletníci s podobnými názory byli i v Českých Budějovicích. Ani hrad Loket na Sokolovsku nenechali turisté bez povšimnutí. V Krušných horách se zase procházeli mezi vločkami sněhu.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Giuliani půjde před komisi kvůli útoku Trumpových příznivců na Kapitol

Zvláštní výbor americké Sněmovny reprezentantů pro vyšetřování útoku na Kapitol z loňského 6. ledna si předvolal Rudy Giulianiho a další dva právníky, kteří veřejně prosazovali Trumpova nepodložená tvrzení o podvodech v prezidentských volbách. Vypovídat má rovněž exprezidentův volební stratég Boris Epshteyn, rovněž člen týmu, jenž se snažil zvrátit výsledky voleb a alarmovat Trumpovy příznivce tvrzením o ukradených volbách.

Krátká zpráva

Zemřel nejstarší muž na světě, bylo mu 112 let

Španěl Saturnino de la Fuente, zapsaný v Guinessově knize rekordů jako nejstarší muž světa, zemřel ve věku 112 let a 341 dní. Skonal doma ve svém rodném městě León na severozápadě země. De la Fuente začal pracovat ve svých 13 letech v továrně na výrobu obuvi. Měl osm dětí, 14 vnoučat a 22 pravnoučat.

Píše se na Deník.cz