Zahraničí

Špína a koronavirus. V Řecku vznikl nový tábor pro tisíce migrantů

Špína a koronavirus. V Řecku vznikl nový tábor pro tisíce migrantů
Zdroj: Profimedia

Na řeckém ostrově Lesbos vzniknul nový tábor pro tisíce migrantů. Podle místních v něm panují otřesné podmínky. Tábor má být náhradním domovem pro 13 tisíc uprchlíků, kteří přišli o střechu nad hlavou při požáru tábora Moria na začátku září.

"Tento tábor je horší než Moria. Všechno je tu špinavé. Chceme se umýt a zůstat čistí, ale jak to máme udělat, když tu nemáme přístup k čisté vodě? Mezi lidmi se tu objevil také koronavirus,“ uvedli obyvatelé tábora pro Deutsche Welle.

Nový tábor vzniknul poblíž moře v areálu bývalé střelnice. A právě z toho, že tábor leží u moře, má většina obyvatel strach. Bojí se, že by se jejich děti mohly utopit.

Související obsah

Tábor ohrožuje také počasí, jelikož u moře vítr fouká mnohem silněji a jsou zde častější srážky, které mohou tábor vytopit.

Tábor Moria, který 8. září zachvátily plameny byl největším táborem pro uprchlíky v Evropě. Tisíce lidí se tak ocitly bez přístřešku a živoří na řeckých silnicích bez jídla, vody a stanů.

Související obsah

Původně byl vytvořen pro tři tisíce lidí, ale bydlelo jich tam více než 13 tisíc. Šestice uprchlíků, která tábor úmyslně zapálila stojí nyní před soudem s obviněním ze žhářství.

Evropská komise představila návrh nového azylového a migračního systému. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz