Zahraničí

Ve světě zemřelo s Covidem-19 přes milion lidí! Evropa zpřísňuje opatření

Na zdravotní problémy spojené s nemocí Covid-19 zemřelo po celém světě už více než milion lidí. Potvrzených případů nákazy je víc než 33 milionů. A proto evropské vlády zpřísňují restriktivní opatření. V některých městech už se ale proti nim lidé bouří.

Španělská vláda tlačí na vedení hlavního města, aby v metropoli zavedlo celoplošnou karanténu. To se nelíbí obyvatelům. V Madridu dosud byly zavřené jen některé čtvrti. Kvůli zpřísňujícím se opatřením v neděli v hlavním městě proběhly demonstrace.


"Bojujeme tady za lidskou důstojnost. Jsme tu, protože nás politici opustili a my musíme bojovat. Nechci, aby to dopadlo jako v osmdesátých letech, kdy lidé umírali na ulicích kvůli drogám. Teď nám hrozí, že budeme umírat kvůli viru," tvrdí obyvatel Madridu Manuel Guzmán.

Související obsah


Španělsko není jedinou zemí, kde lidé protestovali. Londýnská policie v sobotu rozehnala tisíce demonstrantů z trafalgarského náměstí nedaleko centra města. Britská vláda tvrdost opatření podle demonstrantů přehání.


"Omezování neodpovídá riziku. Riskantní je i jezdit na kole po Londýně. Rakovina je riskantní. Rizikových je řada věcí," dodává obyvatelka Londýna.


Protivládní protesty se odehrávají už několik týdnů i v Izraeli. Obyvatelé demonstrují, protože chtějí, aby odstoupil premiér Benjamin Netanjahu. Vadí jim jeho korupční skandály i řešení koronavirové krize. Izraelská vláda chce totiž opět zavést celostátní karanténu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz