Tisková konference

Praha má zatím dostatečný počet lůžek, červený kříž spouští kurz pro dobrovolníky

V úterý odpoledne se sešla bezpečnostní rada hlavního města Prahy, aby jednala o aktuální situaci ohledně koronaviru. Primátor zveřejnil, že má Praha zatím dostatek lůžek, také uvedl, že koronavirus nenarušuje provoz služeb města.

Primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib uvedl, že jsou kapacity v nemocnicích zatím dostatečné.

"Praha má zatím dostatek nemocničních lůžek! Aktuální úterní čísla v 11 hodin: Na ARO/JIP máme volných 133 lůžek (16 % z celkového počtu). Standardních lůžek s kyslíkem je volných 819 (28 % z celkového počtu)," zveřejnil Hřib na sociálních sítích.

  

Koronavirus zatím podle něj nenarušuje provoz policie, hasičů, záchranky ani dalších služeb.

Související obsah

Radní města Milena Johnová přiblížila, jak je to se situací v domovech pro seniory. Podle ní jsou pracovníci poučení z první vlny, situaci tak zvládají. Žádná významnější ohniska zatím nejsou registrována.

Červený kříž spouští jednodenní kurz "Pomáhám pečovat" pro dobrovolníky z řad veřejnosti, laický personál by pak mohl poskytnout pomoc profesionálnímu personálu. Nemusí jít nutně o onemocnění Covid-19. Přihlásit se může každý, kdo je starší 18 let a má chuť. Jde například o starost o pacienta na lůžku, lidé se naučí jak polohovat lůžko, jak pomoci s hygienou a mnoho dalších věcí, přiblížil vedoucí krizového týmu Richard Smejkal s tím, že nejde o krizové opatření, jde o dobrovolnou činnost pro lidi, kteří se chtějí vzdělat.

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Tisková konference

Důležité Události

Píše se na Deník.cz