Domácí

Češi hlasovali i v místních referendech. Byl o ně velký zájem

Kromě krajských a někde i senátních voleb se na 11 místech Česka konala místní referenda. Lidé rozhodovali například o přejmenování obce nebo výstavbě bazénů a obchodních center. Výsledky referend se na většině míst v sobotu navečer stále ještě sčítaly, prioritu měly volby do krajských zastupitelstev.

Ústí nad Labem, Zlín nebo třeba Chodov na Sokolovsku. Tam všude mohli místní vhodit svůj hlas do urny víckrát než jednou. Místní referenda byla často žádanější než krajské volby. První měla výsledky sečtené obec Stéblová na Pardubicku. Tam místní rozhodovali, jestli jim tam za humny budou jezdit náklaďáky a bagry.

Těžbu štěrkopísku lidé ve Stéblové na Pardubicku nechtějí. Ukázalo to referendum, většina voličů řekla záměru ne.

Jasno už je také ve Staré Lysé ve středních Čechách. Tam se řešil prodej obecního pozemku A místní rozhodli, že s prodejem nesouhlasí. A nesouhlasné stanovisko dali jasně najevo také obyvatelé Pcher na Kladensku, kteří rozhodovali o prodeji místní fary.

Související obsah

V ústecké čtvrti Střekov se v referendu hlasovalo o tom, jestli na zelené louce vznikne nové obchodní centrum. Komisaři výsledky sečetli teprve v podvečer a místní dali k výstavbě souhlas.

Na řadě míst se ale v sobotu navečer stále ještě sčítalo. Prioritu měly krajské volby. Výsledky by měly obce zveřejnit ještě během večera nebo noci na neděli na úředních deskách.

kvo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz