Volby 2020

Do Senátu chtěly i známé tváře. Podívejte se, jak si u voleb vedly!

Do Senátu chtěly i známé tváře. Podívejte se, jak si u voleb vedly!
Zdroj: Profimedia

Na kandidátkách se letos objevila řada zvučných jmen. O vstup do senátu bojoval i herec a exministr Vítězslav Jandák, bývalá ombudsmanka Anna Šabatová a v klání o senátorské křeslo proti sobě stáli v Praze i bratři Smoljakovi. Podívejte se na jejich volební výsledky!

V prvním kole doplňovacích senátních voleb usiloval o vítězství ve volebním obvodu Praha 1 česko-německý podnikatel Václav Fischer. Zakladatel cestovní kanceláře Fischer Reisen si u voličů příliš dobře nevedl. Získal pouhých 725 hlasů, tedy 2,25 % z celkem odevzdaných.

Do druhého kola senátních voleb postupují pouze první dva kandidáti s nejvyšším počtem hlasů. Fischer skončil osmý. Celkem se na Praze 1 do voleb zapojilo 38,58 % voličů. Výrazně lépe si vedl bývalý ředitel pražské zoo Petr Fejk.

 

Z kandidátů skončil čtvrtý a získal 2827 hlasů, tedy celkem 8,80 %. V rámci volebního obvodu Praha 9 kandidoval také scénárista a senátor David Smoljak. Do druhého kola postupuje z prvního místa. Získal celkem 14 893 hlasů, tedy 42,87 % z celkového počtu hlasů.

Jeho bratr Filip Smoljak, který o křeslo usiloval ve stejném obvodu, dopadl výrazně hůř. Šéf neziskové organizace skončil na šestém místě. Celkem získal 1249 hlasů, tedy 3,59 % z celkového počtu.

Bojovník za práva handicapovaných Václav Krása (za Trikolóru) získal v Praze 9 třetí místo a celkem 2047 hlasů, tedy 5,89 %. V obvodu se voleb zúčastnilo celkem 33,46 % voličů.

Související obsah

Ve volebním obvodu Brno-město kandidovala bývalá ombudsmanka Anna Šabatová. S 7937 hlasy (17,94 procenty z celkového počtu) skončila na druhém místě a postupuje tak spolu s lékařem Romanem Krausem do dalšího kola doplňovacích senátních voleb.

Ve Znojmě už je také sečteno a je jasné, že Vladimír Železný do druhého kola nepostoupí. Zakladatel a první generální ředitele televize Nova získal zatím pouze 868 hlasů, tedy 2,87 % z celkového počtu, a skončil v pořadí sedmý.

Související obsah

Z volebního obvodu Pelhřimov o místo v senátu usiloval herec Vítězslav Jandák. Bývalý ministr kultury, poslanec a současný člen Rady Českého rozhlasu získal 4486 hlasů (12,09 %), což mu zajistilo čtvrté místo v seznamu kandidátů. Ani on tak do druhého kola doplňovacích senátních voleb nepostoupí.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz