Domácí

Mezi Babišem a Prymulou to drhne. Premiérovi vadí ministrovo sýčkování

I když si premiér Babiš (ANO) sám vybral za ministra uznávaného epidemiologa Romana Prymulu (za ANO), nelze nevidět, že to mezi nimi občas skřípe. Na jaře to bylo například po Prymulově výroku o uzavření hranic na dva roky. Ve čtvrtek zase poté, co už jako ministr zdravotnictví ve Sněmovně řekl, že uvažuje o registraci hostů v restauracích.

Rozdílný pohled na věc měli v březnu ohledně dlouhodobého uzavření hranic. Premiér Babiš nebyl zastáncem této myšlenky, Roman Prymula, v té době šéf Ústředního krizového štábu, uzavírat chtěl.

Pouhá spekulace se proměnila ve veřejné téma, které většina Čechů nesla s nevolí. Babiš těžko skrýval, že se mu epidemiologa nedaří kontrolovat. Velký rozdíl je v tom, že Prymula je příznivcem striktnějších opatření, premiér naopak volnějších.

Související obsah

"Já jsem mu víckrát říkal, aby byl zdrženlivý, aby lidi neděsil, není důvod," prohlásil před časem Babiš. "Já se nechci pana ministra Prymuly nějak zastávat, ale faktem je, že v téhle době a tom obrovském napětí, ve kterém žijeme, by byl zázrak, kdyby se nepřeřekl," řekl politolog Jan Herzmann.

Komunikace mezi premiérem Babišem a Romanem Prymulou někdy připomíná špatně naladěný nástroj. Ve čtvrtek to například zaskřípalo, když Prymula vytáhl nápad s registrací hostů v hospodách. Babiš to obratem shodil ze stolu.

Související obsah

"Omlouvám se, že jsem se nepřesně vyjádřil. Povinná registrace v restauracích je jen jedno ze zvažovaných opatření, pokud se bude epidemiologická situace zhoršovat. Navíc, pokud bude dostatečný počet občanů používat eRoušku, tak je to úplně mimo hru," obrátil poté ministr.

"Myslím, že tam je obrovské ego mezi oběma, jsou to oba vůdčí typy a tam to vždycky bude skřípat," zhodnotila vztah Prymuly a Babiše věštkyně Helen Silvan. Problémů v jejich vzájemné komunikaci si všímají nejen vědmy a kartářky, ale i uživatelé sociálních sítí a humoristé.

kvo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz