Domácí

Za brutální vraždu servírky padl výjimečný trest, muži hrozilo i doživotí

Za brutální vraždu servírky padl výjimečný trest, muži hrozilo i doživotí
Zdroj: TV Nova

Táborský soud odsoudil za brutální vraždu servírky v Humpolci Romana F. k výjimečnému trestu. Hrozilo mu i doživotí. Na rozhodnutí soudu, které je zatím nepravomocné, upozornil denik.cz.

Soud v Táboře v pátek řešil brutální vraždu servírky, která byla ubodána v restauraci v Humpolci loni v prosinci. Podezřelého se podařilo zadržet hned následující den po činu. Odsouzeného, kterým je Roman F., poslal soud na 29 let a 10 měsíců do vězení, uvádí Pelhřimovský deník.

Rozsudek zatím není pravomocný, k trestu navíc soud uložil muži zabezpečovací detenci, kterou by měl Roman F. nastoupit po propuštění z vězení. Podle soudu a znalců totiž trpí sadisticko-nekrofilními sklony.

Odsouzený se k vraždě servírky nepřiznal, v den vraždy v restauraci byl, nic si prý ale kvůli opilosti nepamatuje. Při prvním výslechu měl uvést, že nebude odpovídat na otázky a nepůjde se ani léčit. To byl jeden z důvodů k zabezpečovací detenci po výkonu trestu.

Související obsah

Pachatel podle portálu denik.cz zasadil oběti na devadesát bodnořezných ran po celém těle včetně genitálií. V obličeji jich patologové napočítali 37. Mělo se jednat o velmi brutální čin, problematická je tak podle znalců pachatelova resocializace (opětovný návrat do společnosti).

Celá událost se stala v noci z 12. na 13. prosince v restauraci v centru Humpolce. Muž měl v podniku popíjet s zůstat tam jako poslední se servírkou. Tu nalezli mrtvou následující den.

Na reportáž TV Nova o celém případu se můžete podívat zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Krátká zpráva

V Rakousku demonstrovali odpůrci protiepidemických opatření

V sobotu demonstrovali v Rakousku odpůrci protiepidemických opatření. Ve Vídni se jich sešlo přes 40 tisíc. V zemi aktuálně platí tvrdý lockdown.

Píše se na Deník.cz