Domácí

Koalice v Pardubickém kraji už se formuje, jasno už je i o obsazení postů

Martin Netolický z 3PK společně s dalšími lídry stran už mají pravděpodobně o obsazení postů v pardubickém zastupitelstvu jasno. V neděli se na tom domluvili na zhruba dvouhodinovém jednání.

"Dohodu máme připravenou, nicméně její parametry musíme schválit zastupitelské kluby všech koaličních stran, tak abychom případně zítra mohli ten návrh memoranda, říkáme zatím memoranda, protože koaliční smlouvu musíme dopilovat, doprecizovat, pravděpodobně jsme si stanovili do konce příštího týdne, tak bychom zítra mohli toto memorandum podepsat," sdělil

Dohodu o pokračování dosavadní koalice v Pardubickém kraji vymysleli už v sobotu, předtím než byly hlasy v republice kompletně sečteny. Podpis Martina Kolovratníka z hnutí ANO, které volby v kraji vyhrálo, ale chybí. A to i přesto, že se prý lídři na jednání dohodli.

"Kolegové nám potvrdili, že určitě nás nechtějí hned v prvním kole obejít, že se všichni potkáme, takže teď přijdou koaliční jednání. Byl by to velký podvod a ne na nás, mi to uneseme, jsme politici, ale byl by to opravdu velký podvod na voliče, na občany našeho kraje," sdělil Kolovratník (ANO).

Související obsah

Jisté je, že z pardubického zastupitelstva zmizí komunisti. Svými výsledky dal Netolický ostatním sociálním demokratům, kteří ve volbách jinak propadli, možná návod, jak mohou uspět. Vytvořil vlastní tým z osobností regionu.

"Já se domnívám. že toto může být forma restartu pro ČSSD, takže je to spíš pro analýzu, poučit se z toho výsledku v ostatních krajích, vzít si inspiraci z těch úspěšnějších," uvedl Netolický.

tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Francie kvůli ponorkám povolává velvyslance z Austrálie a USA

Francie poprvé v historii povolala své velvyslance v Austrálii a Spojených státech ke konzultacím do Paříže. Díky novému bezpečnostnímu partnerství těchto velmocí a Velké Británie v Indo-Pacifiku, které má být protiváhou čínským mocenským ambicím, přišla Francie o mnohamiliardovou zakázku na dodávku konvenčních ponorek pro Austrálii. Ta místo nich hodlá koupit od USA ponorky s jaderným pohonem.

Krátká zpráva

Američané se omluvili za chybný útok v Kábulu, dron zabil sedm dětí

Americké ministerstvo obrany přiznalo, že srpnový útok rakety vypálené z dronu na auto u kábulského letiště byl chybou. Zahynulo při něm deset civilistů včetně sedmi dětí. Žádná z obětí nepatřila k Islámskému státu, který se přihlásil k smrtícímu atentátu u letiště o několik dní dříve, a ve voze nebyly žádné výbušniny. Oficiální verze dosud tvrdila opak.

Píše se na Deník.cz