Zahraničí

Trump opustil nemocnici, aby pozdravil příznivce. Lékaři ho kritizují

Americký prezident Donald Trump podle zahraničních médií ohrozil jiné koronavirem poté, co v neděli na chvíli opustil vojenskou nemocnici nedaleko Washingtonu, kde se s Covidem-19 léčí. Udělal to proto, aby z auta pozdravil své stoupence.

"Prezident Trump absolvoval krátkou jízdu v koloně motorových vozů, aby zamával svým příznivcům venku, a nyní se vrátil do prezidentského apartmá uvnitř nemocnice Waltera Reeda,“ informoval Bílý dům.


Trumpa zachytily kamery, jak zpoza zavřeného okna a s rouškou na tváři mává na své příznivce, kteří se shromáždili před nemocnicí, ze zadního sedadla opancéřovaného vozu. Na předních sedadlech bylo vidět další dva lidi.

Související obsah


Odborníci však tento prezidentův krok kritizují. Podle lékařů se jedná o "šílenství,“ podle některých se vůbec nepoučil z vážnosti celé situace. U Trumpa odhalil test nákazu koronavirem ve čtvrtek, v pátek byl poté přepraven vrtulníkem do nemocnice Waltera Reeda nedaleko Washingtonu.


"Podle informací, které uvedl Bílý dům, měl Trump pouze mírné příznaky, přesto se však zjistilo, že během víkendu dostal prezident také doplňkový kyslík,“ píše BBC.


Skupina lékařů, která Trumpa ošetřuje, v neděli informovala, že od pátku nemá žádné horečky a cítí se lépe. Pokud by šla léčba i nadále dobře, mohl by být propuštěný z nemocnice už v pondělí.


Koronavirus se potvrdil také u první dámy USA Melanie Trumpové. Její stav však nevyžadoval hospitalizaci v nemocnici, proto se léčí doma.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz