Domácí

Část škol v Česku se uzavřela. Jinde omezili tělocvik nebo zpěv

Od pondělí platí v Česku nouzový stav a s ním také nová opatření proti šíření koronaviru. Je uzavřena většina středních škol s výjimkou praktické výuky. Na základních školách je dočasně omezená hudební výchova. Nesmí se zpívat, teorie se vyučuje dál. Změny se týkají také tělocviku.

Žáci a studenti většiny středních škol usedali po prázdninách do lavic jen měsíc. Od pondělí na ně učitelé znovu promlouvají na dálku přes počítačové obrazovky.


Opatření se týká odborných škol a gymnázií v oblastech, které jsou na vládním covidovém semaforu vyznačené oranžově a červeně. Týká se to Prahy, Vysočiny a také Ústeckého, Středočeského, Karlovarského, Zlínského, Moravskoslezského, Pardubického a Jihomoravského kraje.

Související obsah


Zcela zavřená v pondělí zůstala i Střední průmyslová škola stavební v Brně. V některých krajích jsou z nařízení hygienických stanic zavřené i základní umělecké a vyšší odborné školy. Žáci odborných škol ale mohou chodit na praxi. Víceletá gymnázia musí přizpůsobit rozvrh tomu, že se na nižším stupni učí prezenčně, ale na vyšším distančně.


Školy zůstávají otevřené v Libereckém, Jihočeském, Královéhradeckém a Olomouckém kraji. "Jsme rádi, že se žáci mohou učit ve školách,“ řekla ředitelka Střední průmyslové školy Přerov Hana Vyhlídalová.


V Plzeňském kraji uzavřeli hygienici střední školy v pěti okresech ze sedmi s rizikem nákazy. V ostatních pokračuje výuka prezenčně. Opatření má platit dva týdny. Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) ale v neděli naznačil, že se uvažuje i o zavření druhého stupně základních škol.

ls, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz