Domácí

Omezení na školách! V těchto krajích opatření hygienici zpřesnili

Omezení na školách! V těchto krajích opatření hygienici zpřesnili
Zdroj: Profimedia

I přes to, že epidemiologický semafor zobrazuje situaci po okresech, bezpečnostní opatření spjatá s omezením výuky na některých školách, která budou platit v oranžových a červených regionech, se dotknou celých krajů. Může se tak stát, že i v regionech, které jsou označeny zeleně, budou mimořádná opatření platit.

Příkladem může být Sokolovsko, kde je podle epidemiologického semaforu ministerstva zdravotnictví výskyt nákazy bez komunitního přenosu, okres je proto označený zeleně.

Ale bezpečnostní opatření se přitom vztahují na celý Karlovarský kraj."Na základě analýzy příslušných parametrů pro zařazení do jednotlivých stupňů pohotovosti, včetně epidemiologických kritérií, bylo rozhodnuto, že vzhledem k trvajícímu negativnímu trendu ve výskytu onemocnění Covid-19 a počtu nově hospitalizovaných osob bude Karlovarský kraj zařazen do stupně pohotovosti II, tzv. oranžové zóny," informuje ministerstvo zdravotnictví.  

Epidemiologický semafor ČR po okresech:

Zdroj: Ministerstvo zdravotnictví ČR

Krajské hygienické stanice od 5. 10 do 18. 10. nařizují opatření pro celý kraj spočívající v omezení provozu vysokých škol, středních a vyšších odborných škol, umělecký a jazykových škol s právem státní zkoušky či středisek volného času.

Související obsah

Dodatečná opatření prozatím vydaly krajské hygienické stanice v Praze, Středočeském kraji, Plzeňském kraji, Karlovarském kraji, Ústeckém kraji, Pardubickém kraji, Kraji Vysočina, Jihomoravském kraji, Moravskoslezském kraji, do takzvané oranžové zóny spadá také Zlínský kraj.

"V krajích, které jsou podle platného semaforu zelené – Jihočeský, Liberecký, Královéhradecký a Olomoucký kraj – dochází k omezení provozu škol s výjimkou mateřských škol, a dále školských zařízení podle školského zákona a vysokých škol podle zákona o vysokých školách tak, že součástí vzdělávání není zpěv a sportovní činnosti, s výjimkou prvního stupně základního vzdělávání v základní škole," informuje ministerstvo zdravotnictví.

Bezpečnostní opatření na školách:

Na vysokých školách spočívá omezení v zákazu osobní přítomnosti studentů na výuce. Nařízení se netýká individuálních návštěv knihoven a studoven, individuálních konzultací, zkoušení za přítomnosti nejvíce 10 osob, laboratorních, experimentálních nebo uměleckých prací za přítomnosti maximálně 15 lidí, či klinické a praktické výuky.

Omezení provozu středních a vyšších odborných škol spočívá v zákazu osobní přítomnosti žáků a studentů na vzdělávání ve školách s výjimkou povinné školní docházky, praktického vyučování a praktické přípravy, škol zřízených pro výkon ústavní výchovy nebo ochranné výchovy, škol zřízených Ministerstvem spravedlnosti ČR a praktických škol jednoletých a dvouletých.

  

Související obsah

Na základních uměleckých školách a jazykových školách s právem státní jazykové zkoušky je dle nařízení zakázána osobní přítomnost žáků na základním uměleckém vzdělávání na uměleckých školách a základním jazykovém vzdělávání na jazykových školách. Týká se to i samotných jazykových zkoušek.

Provoz středisek volného času je omezen zcela. Nařízení o zákazu výchovy, jejichž součástí je zpěv, platí na všech školách vyjma mateřských. Tělocvik je povolen na prvním stupni základních škol, mateřských škol se omezení také netýká.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz