Krimi

Případ smrti vnučky Marie Pojkarové uzavřen, nikdo nebude potrestán

Případ smrti vnučky Marie Pojkarové uzavřen, nikdo nebude potrestán
Zdroj: AKTU.cz, Profimedia

Pražská kriminálka uzavřela případ smrti kojence z letošního května. Policisté tehdy zasahovali v ulici Pod Lipami v jednom z panelových domů. Nikdo nebude potrestán. Zemřelé miminko byla vnučka zpěvačky Marie Pojkarové, kterou proslavila skladba Pejskové se koušou.

U zemřelého kojence zasahovali policisté v neděli 24. května. Přes včasný příjezd záchranářů už vnučce zpěvačky Marie Pojkarové nedokázali pomoct. Kriminalisté po třech měsících případ uzavřeli.

"Na základě provedené pitvy, výsledků znaleckého zkoumání a prohlídky těla bylo zjištěno, že dítě zemřelo bez cizího zavinění. Na základě těchto skutečností tak kriminalisté tento případ na přelomu srpna a září odložili," řekl TN.cz mluvčí pražských policistů Jan Rybanský.

"Vzhledem k věku zemřelého k tomuto případu další informace už podávat nebudeme," doplnil.

Související obsah

Podle agentury Aktu.cz měla matka uvést, že zhruba měsíční dítě zalehl jeden ze starších sourozenců. Prvotní informace přímo z místa se tak během vyšetřování nepotvrdila.

Pojkarovou, která se proslavila legendární skladbou Pejskové se koušou nebo přátelstvím s muzikálovým zpěvákem Bohušem Matušem, smrt vnučky zdrtila. "Vnučka je bohužel opravdu po smrti. Moje krásná, roztomilá holčička. Tolik radosti jsem z ní měla, těšila jsem se, až jí budu dávat mašličky a budeme si spolu hrát. Jsem z toho zničená," řekla v červenci webu Extra.cz.

Podívejte se na reportáž TV Nova o případu z května:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Prezidenti USA a Ruska projednají vojenskou situaci na Ukrajině

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin chtějí v úterý prostřednictvím videohovoru prodiskutovat napjatou situaci na Ukrajině. "Biden podtrhne americké obavy z ruských vojenských aktivit na hranici s Ukrajinou a znovu potvrdí podporu Spojených států suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny," uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psaki v tiskovém prohlášení.

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Krátká zpráva

V Rakousku demonstrovali odpůrci protiepidemických opatření

V sobotu demonstrovali v Rakousku odpůrci protiepidemických opatření. Ve Vídni se jich sešlo přes 40 tisíc. V zemi aktuálně platí tvrdý lockdown.

Píše se na Deník.cz