Komunistická strana

Vojtěch Filip nebude kandidovat na předsedu KSČM

Vojtěch Filip nebude kandidovat na předsedu KSČM
Zdroj: Profimedia

Dlouholetý předseda KSČM Vojtěch Filip po volebním neúspěchu v pátek oznámil, že nebude znovu kandidovat na předsedu strany. Předsedou komunistů je přitom už od roku 2005.

V reakci na volební neúspěch dalo předsednictvo KSČM své funkce k dispozici. Nového předsedu si komunisté zvolí na sjezdu KSČM 28. listopadu.

 

Komunisté minulý týden v krajských volbách získali v zastupitelstvech pouze 13 mandátů. Oproti předchozím volbám, kdy získali 86 mandátů, je to pro stranu citelná ztráta. Do druhého kola senátních voleb nepostoupil ani jeden komunistický kandidát.

Prozatímní počet kandidátů, kteří se chtějí o předsednické křeslo ucházet je 11. Patří mezi ně například místopředseda Stanislav Grospič, europoslankyně Kateřina Konečná, a nebo bývalý místopředseda Josef Skála.

Související obsah

Vojtěch Filip se narodil v Jedovarech. Vystudoval právo na právnické fakultě Masarykovy Univerzity v Brně. Od roku 1996 je členem Poslanecké sněmovny a byl také jejím mistopředsedou v letech 2002-2010 a opět od roku 2013 do současné doby.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz