Zahraničí

Hurikán Delta udeřil na USA. Tisíce rodin jsou bez střechy nad hlavou

Hurikán Delta udeřil na USA. Tisíce rodin jsou bez střechy nad hlavou
Zdroj: TV Nova

Hurikán Delta udeřil na pobřeží amerického státu Louisiana. Bouře v místech dosahuje rychlosti až 150 kilometrů za hodinu. Na mnoha místech dochází k výpadkům proudu a vyvrácení stromů.

Hurikán Delta v pátek zasáhl pobřeží amerického státu Louisiana. Ten se přitom stále zotavuje ze škod způsobených předchozím hurikánem Laura, který zasáhl stát na konci srpna a zabil 30 lidí. Bouře se během páteční noci pomalu přesunula do vnitrozemí, kde pomalu slábne na síle.

Školy a vládní budovy se zavřely. Úřady navíc vyhlásily evakuaci stovek domácností. Guvernér Louisiany John Bel Edwards uvedl, že bylo mobilizováno 2400 pracovníků Národní gardy, aby pomohli obyvatelům zasaženého státu.

Související obsah

Více než 6 tisíc lidí je stále bez střechy nad hlavou a žijí v dočasných ubytovacích zařízeních jako jsou například hotely, uvedlo BBC.

Hurikán Delta se nyní přesouvá přes střední a severovýchodní Louisianu a v sobotu by měl dorazit do severní části Mississippi a údolí Tennessee.

Související obsah

Hurikán poprvé udeřil ve středu poblíž mexického Puerto Morelos na karibském pobřeží a přinutil tisíce turistů a obyvatel, aby se kvůli bezpečnosti přestěhovali do úkrytů.

Mexiko se vzpamatovává z úderu hurikánu Delta. Podívejte se na reportáž televize Nova:

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru trajektu na Filipínách zahynulo nejméně 7 lidí

Nejméně sedm lidí přišlo o život při pondělním požáru trajektu Mercraft 2 na Filipínách, který převážel 124 lidí včetně posádky z ostrova Polillo do Realu v provincii Quezon, informuje agentura AFP. Fotografie sdílené pobřežní stráží ukazovaly, jak se z lodi zachvácené požárem. Doposud bylo zachráněno na 120 lidí, po zbytku pasažérů pátrá pobřežní stráž. K neštěstí došlo asi 7 kilometrů od přístavu.

Píše se na Deník.cz