Zahraničí

Oblíbená destinace Čechů v obležení migrantů. Na Kanáry jich míří tisíce

Oblíbená destinace Čechů v obležení migrantů. Na Kanáry jich míří tisíce
Zdroj: Profimedia

Na Kanárské ostrovy nyní míří velké množství migrantů. Za poslední dny tam připlulo okolo tisícovky uprchlíků z Afriky. Jedná se tak o nejvyšší přírůstky od roku 2006.

"Ostrovy navštívil španělský ministr pro migraci José Luis Escrivá a slíbil "komplexní odpověď“ na novou situaci,“ píše BBC. Vůdce místní rady Blas Acosta ho však zkritizoval za to, že nenabídl žádné řešení problému, kde by měli nově příchozí pobývat.


Mnoho uprchlíků připlouvá na Kanárské ostrovy ze Senegalu, který je vzdálený přes 1600 kilometrů. Jen tento týden zadržela pobřežní stráž u pobřeží africké země dva čluny, na kterých se přepravovalo 186 lidí.

Související obsah


Podle španělských médií migranti, kteří dorazili na ostrovy v posledních dvou dnech, připluli na 37 lodích. O většinu z nich se postará Červený kříž v táborech poblíž místa, kde se vylodili. Většina utečenců je v dobrém zdravotním stavu a lékaři je nyní testují na koronavirus.


BBC uvádí, že se jedná o nejvyšší přírůstek migrantů od roku 2006. Tehdy na souostroví dorazilo okolo 35 tisíc uprchlíků. Od začátku letošního roku se na Kanáry dostalo okolo pěti tisíc běženců.

Evropská komise představila návrh nového azylového a migračního systému. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz