Domácí

Roztrhané roušky, prošlé recepty. Bezdomovce honí k lékaři strážníci!

Podle pardubických strážníků bezdomovci většinou hygienická opatření nedodržují, nepečují ani o své zdraví, a tak mohou šířit nákazu. Hlídky jim proto ve městě měří teplotu a v případě nachlazení je posílají rovnou k lékaři.

"Na něco člověk musí umřít." "Na nás se to nechytá." "Otužujeme se. Občas promokneme." To jsou reakce některých bezdomovců, které natočil štáb TV Nova.

Blátivá cesta za městem vede k něčemu, co vzdáleně připomíná chatku. Žije tu skupina bezdomovců, která na hygienu příliš nedbá. "Nepatří mezi zrovna vzorné pacienty," má jasno velitel pardubických strážníků Rostislav Hübl.

Strážníci nacházejí velmi často prošlé recepty. To svědčí o tom, že si předepsané léky lidé bez domova ani nevyzvednou. Ve městě žije asi čtyři sta bezdomovců.

Jednoho muže našli strážnici před několika dny v hospodě. Ze špinavé bundy tahal ještě špinavější roušku. Vzápětí tak dostal velmi důrazné doporučení, aby zasviněnou ochranu úst a nosu vyhodil do popelnice.

Související obsah

Roušky těmto lidem dávají hlavně sociální pracovníci. Někteří bezdomovci je nosí až do úplného roztrhání. Pokud jsou lidé žijící na ulici nachlazení, strážníci je posílají k lékaři. S ním má město uzavřenou smlouvu. Ne všichni ale prý do ordinace dorazí.

Pokud je bezdomovec covid pozitivní, město ho pošle na ubytovnu - ta je speciálně upravená pro pobyt v karanténě.

pez, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz