Domácí

Ministerstvo otočilo. Nově ukazuje, jaká je situace v jednotlivých obcích

Ministerstvo otočilo. Nově ukazuje, jaká je situace v jednotlivých obcích
Zdroj: Getty Images

Ministerstvo zdravotnictví i přes původní odmítání zveřejnilo konkrétnější data o koronaviru v Česku. Lidé si mohou dohledat, kolik nakažených přibylo v jejich obci. Zjistí tak, jaká epidemiologická situace panuje v okolí. Dosud byla zveřejňována data po okresech.

Původně se ministerstvo bránilo tím, že konkrétnější data zveřejňovat nemůže například kvůli tomu, že by docházelo k vylučování lidí, u kterých bylo onemocnění Covid-19 prokázáno, ze společnosti.

V poslední době se ale situace horší, denně přibývají tisíce nakažených, ministerstvo zdravotnictví proto mezi zveřejňovaná data také přidalo informaci o počtu nakažených v jednotlivých obcích.

Lidé se tak mohou podívat, jaká panuje situace v jejich obci či okolí. Přehled epidemiologické situace dle hlášení krajských hygienických stanic podle obcí s rozšířenou působností najdete ZDE. Jedná se o předposlední odkaz s označením "COVID-19: Přehled epidemiologické situace dle hlášení krajských hygienických stanic podle ORP".

Související obsah

Ministerstvo současně oznámilo také denní aktualizaci informací o volných kapacitách intenzivní péče po krajích ČR.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Cestující si odmítla nasadit roušku, letadlo nad Atlantikem se muselo vrátit do Miami

Let společnosti American Airlines směřující o Londýna se ve středu musel kvůli jedné cestující vrátit zpět do Miami. Kapitán Boeingu 777 tak rozhodl poté, co si žena podle federálního nařízení odmítla nasadit roušku. Po přistání ji z letadla odvedla policie a žena byla zařazena na americký interní seznam osob, kterým je odepřen vstup na palubu letadla, informovala agentura AP s odkazem na vyjádření aerolinek.

Krátká zpráva

Kamion převážející výbušniny se střetl s motorkou, výbuch zabil nejméně 17 lidí

Nejméně 17 lidí přišlo v Ghaně o život a dalších 59 bylo zraněno při explozi kamionu, který převážel výbušniny. Podle agentury AFP byl výbuch byl následkem dopravní nehody, při které došlo ke střetu s motocyklem. Masivní exploze vytvořila na místě srážky hluboký kráter a srovnala se zemí desítky budov v okolí.

Píše se na Deník.cz