Koronavirus

V Česku otevírají covidové hotely. V některých stojí noc i dva tisíce korun

V Praze se otevřel první hotel pro Covid-19 pozitivní pacienty. Rezervace i přihlášení na recepci probíhá bezkontaktně přes internet. Jídlo si lidé objednávají přes aplikace v mobilu a recepční ho nosí přímo ke dveřím. Není to ale zadarmo, tyto služby stojí hosta, který chce být v izolaci, až 2000 korun za noc.

Čtyřhvězdičkový hotel, jídlo s donáškou až ke dveřím, i tak totiž může vypadat karanténa. Hotel dbá na to, aby se personál nepotkal s hosty, proto i recepce je zřízená online.

Do pokoje každý míří sám, klíč je uvnitř. Jakmile za sebou host zavře dveře, už z pokoje nevychází. Jakoukoli donášku řeší přes recepci.

Související obsah

Zabavit se hosté mohou také úklidem pokoje, kvůli bezpečnosti ho totiž hotel během pobytu neposkytuje. Za karanténu v luxusu si ale lidé zaplatí. Tisíc korun za noc bez jídla, 1200 za noc se snídaní.

"Otvíráme hotel pro pozitivně testované lidi. Máme 55 pokojů a všechny jsou k dispozici nakaženým. Zatím jich tu dočasně bydlí 15,“ informoval majitel hotelu Jaroslav Svoboda.

Za příplatek si lidé mohou nechat i vyprat. Prádlo dají do speciálního pytle, ten umístí za dveře a za několik hodin si prádlo vyzvednou čisté.

Související obsah

Zdá se, že hosté mají vše potřebné. Jak se ale ukázalo, někdy i to nestačí a lidé se mezi čtyřmi stěnami prostě nudí. Hotel jim proto nabízí i různé věci, jak se zabavit. "Nabízíme třeba i playstation nebo přístup na filmy, audioknihy a cédéčka,“ dodává Svoboda.


Po skončení izolace pak pokoj projde jednodenní karanténou, kdy se dezinfikuje.

jh, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz