Koronavirus

Covid-19 zasáhl domov pro seniory na Šumpersku. Několik lidí zemřelo

Nákaza nemocí Covid-19 ochromila domov pro seniory v Sobotíně na Šumpersku. Nemocných jsou desítky klientů, přibývají i nakažení zaměstnanci. Několik lidí zemřelo.

V Sobotíně s Covidem-19 během pár dní zemřelo už osm klientů, to je takřka pětina všech ubytovaných. Vedení domova proto přijalo přísná opatření, přesto se nákaza v zařízení pro seniory šíří dál. Nemocných je už 31 klientů a 16 zaměstnanců.

"Pracuji na budově, kde jsou negativní klienti. Na tu druhou budovu, ta je v izolaci, se nedostáváme. Jenom telefonicky si předáváme informace,“ uvedla pracovnice domova pro seniory.

Související obsah


Značně oslabenému personálu zařízení, které je v přísné izolaci, pomáhají studenti zdravotnických a sociálních oborů. Všichni už opakovaně prošli testy. Šíření nákazy s obavou sledují obyvatelé celého Sobotína.

Související obsah


I v Olomouckém kraji počty nakažených dál prudce stoupají. Za včerejšek přibylo dalších 877 pozitivně testovaných. Je to vůbec nejvíce od začátku pandemie. Nákaza se šíří i v regionech, které doposud neměly vážné problémy. Počty nemocných rostou hlavně na Prostějovsku a v posledních dnech i na Konicku.

jh, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz