Koronavirus

Žena má Covid-19 a chřipku zároveň. Doktoři varují před katastrofou

Žena má Covid-19 a chřipku zároveň. Doktoři varují před katastrofou
Zdroj: Getty Images

První pacientku, která se nakazila koronavirem a zároveň chřipkou, ohlásilo Mexiko. Zdravotní experti varují, že pro nemocné může taková kombinace znamenat katastrofu. Dopady na plíce i další orgány mohou být mnohem větší, přežít obě choroby najednou bude prý mnohem těžší.

Mexiko hlásí první případ souběžné nákazy koronavirem a chřipkou. S oběma chorobami bojuje 54letá pacientka. Kromě obezity trpí ještě rakovinou, chronickými problémy s plícemi a autoimunitním onemocněním.

Informoval o tom portál abc123.com, podle kterého mají s podobných případů obavy lékaři po celém světě. 

Ještě neexistuje přesná studie, co přesně mohou Covid-19 a chřipka dohromady napáchat. Experti z úřadu pro veřejné zdraví z amerického Colorada však upozorňují, že koronavirus spolu s jinou infekční nemocí pravděpodobně vyvolá mnohem horší zdravotní komplikace a zvýší riziko smrti.

Související obsah

"Nevíme, jak na sebe koronaviru a chřipka reagují, ale když obojí dostanete najednou, mohlo by být těžší se s tím vypořádat. Mohlo by to způsobovat vyšší úmrtnost, než když lidé bojují jen s jedním virem," řekl listu Colorado Times Recorder doktor Michael Roizen.

Mexiko, ve kterém se potvrdil první známý případ dvojí nákazy, patří k nejzasaženějším zemím světa. Z celkových 860 tisíc nakažených koronavirem jich zemřelo téměř 87 tisíc. Celosvětově se Covidem-19 infikovalo přes 41 milionů lidí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz