Domácí

České dráhy ruší další spoje z Prahy do Ostravy. Nepojedou pendolina

Na další omezení spojů mezi Prahou a Ostravou se budou muset od středy 28. října připravit všichni cestující, kteří plánují vyjet vlakem. České dráhy znovu reagují nejen na nízkou poptávku, ale také na vládou zavedená opatření, mezi nimiž je i omezení pohybu lidí kvůli šíření koronaviru.

Už v polovině října České dráhy omezily mnohé dálkové spoje a nyní přistupují k dalším opatřením. "Od středy 28. října nepojedou v úseku Praha – Ostrava – Bohumín komerční vlaky SC Pendolino,“ řekl mluvčí Českých drah Robert Pagan.


Výjimkou bude pouze jeden pár spojů, a to SC 241 a SC 240 Pendolino Košičan, který pojede v celé trase Praha – Ostrava – Košice a zpět. Zároveň také nově od 28. října nepojedou vlaky Ostravan Ex 549 a Ex 548 mezi Prahou a Návsím.

Související obsah


Cestující tak budou moci využít pouze osm vlaků ČD jezdících mezi hlavním městem a Ostravskem. "Pendolina, která jezdí v kategorii IC mezi Prahou a Karlovými Vary, resp. Františkovými Lázněmi pojedou v těchto úsecích i po 28. říjnu bez omezení,“ doplnil Pagan.


Není jasné, jak dlouho budou tato omezení zavedená. Aktuálně zůstávají v platnosti do odvolání. Už v pondělí 19. října dopravci na železnici omezili mnoho spojů. Kromě Českých drah k opatřením a omezením přistoupila také společnost Leo Express a RegioJet.

Přehled omezení spojů na železnici, který je v platnosti od 19. října, naleznete v tomto článku na TN.cz.

České dráhy přitvrdily. Kvůli lidem bez roušek zavedly pokutu. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz