Zahraničí

V zahraničí zpřísňují opatření. USA schválili Remdesivir jako lék na Covid

Po celém Slovensku bude od soboty platit omezení volného pohybu lidí kvůli pandemii koronaviru. V nejhůře zasažených částech země bude možné vyjít z domu jen s negativním testem. Premiér Matovič lidem vzkázal, že jde o poslední šanci před vyhlášením celostátní karantény.

Cesty do práce, do lékárny nebo na nákup. To jsou od soboty jediná místa, kam Slováci mohou v rámci částečného lockdownu vyrazit. Do přírody smějí jen v okrese svého bydliště. V nejhůře zasažených oblastech pak do 1. listopadu bude možné vyjít jen s negativním testem.


V pátek také začalo plošné testování obyvatel. "Mělo by to probíhat tak, že testovaný člověk přijde k jednomu okénku, kde se prokáže občanským průkazem. V dalším okně mu poté udělají výtěr. V dalším poté dostane za 20 minut výsledek,“ uvedl primátor Tvrdošína Ivan Šaško.

Související obsah

Situace se zhoršuje také v sousedním Polsku, kde se ve čtvrtek poprvé nakazilo přes 12 tisíc lidí za jediný den. "Pokud epidemie poroste tímhle tempem, tak nemáme šanci ji zvládnout,“ informoval šéf srdeční kliniky Piotr Suwalski.

Související obsah

Přísnější opatření zavádí také německá spolková země Bavorsko. Do země nyní smějí pendleři jen s negativním testem. Náklady bude platit tamní vláda.

Spojené státy, které jsou aktuálně pandemií nejvíce zasažené  z celého světa, schválili Remdesivir jako první lék na koronavirus. Světová zdravotnická organizace (WHO) minulý týden ale vydala studii, jež uvádí, že lék se snížením úmrtnosti na Covid-19 nepomáhá.

jh, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zatčený katalánský expremiér Puigdemont opustil vězení

Italská policie v pátek zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Po několikahodinovém zadržení byl však propuštěn. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Italský soud bude nyní rozhodovat, zda jej vydá do Španělska. Tam čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz