Domácí

Pěstitele stromků děsí hrozba Covidu na Vánoce! Přichází s novotami

Mnozí prodejci vánočních stromků zahajují prodej přes internet a zprovozňují e-shopy. Mají totiž obavy z toho, že letos kvůli pandemii koronaviru nebudou moct prodávat na obvyklých místech. Vysněný stromeček si tak možná budeme vybírat na dálku například podle fotek.

Oblíbený rituál, kdy si celá rodina vybírá vánoční stromek na náměstích měst nebo u obchodních center, je pro letošek v ohrožení. Covid-19 už teď mění prodej vánočních stromků.


"Máme obavy z toho, že by byly zakázané prodeje, ale doufejme, že zvítězí zdravý rozum," řekl místopředseda Sdružení pěstitelů vánočních stromků František Valdman.


Ve Stříteži nad Bečvou ale už mají e-shop s vánočními stromky. "Dotyčný si klepne na to, co požaduje, nastaví si tam tu výšku, ještě je tam možnost objednat si frézování kmínku," popsal pěstitel vánočních stromků Ivan Stejskal.


Prodej přes internet zavedl i Martin Baláš z Frýdecko–Místecka. "Posíláme fotku konkrétního stromečku, který jsme pro zákazníka vybrali, ten nám řekne, jestli se mu líbí, nebo nelíbí, takže žádné ilustrační fotky," vyložil pěstitel vánočních stromků Martin Baláž.


Jinde zase pro stromek bude moct zájemce přijít přímo na plantáž. "Označí si ho a potom po domluvě, třeba týden před Vánoci, si ho může přijít sám uřezat," objasnil pěstitel vánočních stromků Radek Hefka.


"Stromky přímo tady na plantáži prodáváme od 1. do 23. prosince. V té době funguje i ten e-shop," dodal Stejskal.

Související obsah


Léto přitom plantážím přálo. Vedra z minulých let vystřídalo spíš oblačné a deštivé počasí. "Stromky jsou krásně přirostlé, mají bohaté jehličí, krásně sytou zelenou barva, takže zákazníci budou jistě spokojeni," zhodnotil správce plantáže Tomáš Pliska.


Prodejci slibují, že stromků bude dost, navíc ceny proti předchozím rokům i mírně klesly. Už tradičně se očekává největší zájem o asi dvoumetrové jedle.
 

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz