Zahraničí

V Afghánistánu zabili druhého muže Al-Káidy. Patřil k nejhledanějším

V Afghánistánu zabili druhého muže Al-Káidy. Patřil k nejhledanějším
Zdroj: isifa.com

Afghánské bezpečnostní síly zabily druhého muže Al-Káidy. Abú Muhsín Masrí byl jedním z nejhledanějších na seznamu teroristů amerického Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI).

"Masrí byl ve Spojených státech obviněný z poskytování materiální podpory a zdrojů zahraniční teroristické organizaci a ze spiknutí za účelem zabití státních příslušníků USA,“ píše The Guardian.


Jeho smrt potvrdil šéf amerického Národního protiteroristického střediska (NCTC) Chris Miller. Podle něj představuje jeho odstranění zásadní komplikaci pro teroristickou organizaci. Druhý muž Al-Káidy byl podle NDS zabit při operaci v provincii Ghazní na východě Afghánistánu. FBI však celou událost odmítlo okomentovat.


Po únorové dohodě s islamistickým hnutím Tálibán začaly Spojené státy americké stahovat své vojáky z Afghánistánu. Podle Bílého domu by v zemi měla do začátku příštího roku zůstat pouze polovina amerických vojáků.

Související obsah


Tálibán tak USA poskytl v dohodě bezpečnostní záruky a zavázal se bojovat proti teroristickým uskupením.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Británie kvůli šíření omikronu zpřísní protipandemická opatření

Britský premiér Boris Johnson ve středu oznámil zpřísnění některých opatření v důsledku prudkého nárůstu případů mutace omikron. Nová opatření označil jako "plán B" na poražení covidu během zimy. Od pátku budou na většině veřejných míst povinné roušky a od příštího týdne vláda nařizuje práci z domova lidem, kteří na to mají podmínky. Vstup na hromadné akce bude možný jen s potvrzeným očkováním nebo negativním testem.

Krátká zpráva

Diplomatický bojkot zimní olympiády v Pekingu podpoří i Kanada

Kanada se připojí ke Spojeným státům, Velké Británii a Austrálii v diplomatickém bojkotu zimních olympijských her v Pekingu, řekl ve středu kanadský premiér Justin Trudeau. Oznámení přišlo poté, co Bílý dům spolu s australskou a britskou vládou potvrdily diplomatický bojkot zimních her v únoru na protest proti porušování lidských práv v Číně. Čína slíbila, že bude reagovat "pevnými protiopatření".

Píše se na Deník.cz