Domácí

Nouzový stav a státní svátek. Podívejte se, které obchody mohou otevřít

Nouzový stav a státní svátek. Podívejte se, které obchody mohou otevřít
Zdroj: Getty Images

Ve středu si připomínáme vznik samostatného československého státu, zákazníci velkých obchodů by obvykle v tento den nenakoupili. V době nouzového stavu se zákon o prodejní době v maloobchodech neuplatňuje, stále ale platí bezpečnostní opatření.

V předchozích letech musely obchody s plochou nad 200 metrů čtverečních dodržovat zákon o prodejní době v maloobchodech, podle kterého musejí být tyto obchody během určitých státních a dalších svátků zavřené.

V době nouzového stavu ale tento zákon "neplatí", někteří obchodníci tak mohou otevřít i v tento den. To ale neznamená, že mohou otevřít všechny velké obchody, uvedená výjimka se týká pouze zákona o prodejní době v maloobchodech.

"Veškerá opatření Vlády ČR a Ministerstva zdravotnictví týkající se maloobchodu samozřejmě nadále platí," upozorňuje mluvčí České obchodní inspekce Jiří Fröhlich.

Související obsah

Od 22. října 2020 je zakázaný maloobchodní prodej a poskytování služeb v určitých provozovnách. Mezi výjimky patří například prodejny potravin, prodejny pohonných hmot a paliv, obchody s hygienickým zbožím, s kosmetikou či s dalším drogistickým zbožím, lékárny a celá řada dalších. Celý seznam výjimek najdete ZDE.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz