Koronavirus

Prahu dnes čekají další demonstrace. Policie posílí bezpečnost

Prahu dnes čekají další demonstrace. Policie posílí bezpečnost
Zdroj: TV Nova

V ulicích Prahy se v den, kdy si připomínáme vznik samostatného československého státu, uskuteční několik demonstrací a recesistických akcí. Zúčastnit se jich mají stovky lidí, policie ale nepředpokládá, že by se některá z nich skončila bitkou jako v neděli 18. října. Přesto připravila bezpečnostní opatření, se zajištěním pořádku pomohou i strážníci.

Pět protestů nebo recesistických akcí proběhne na státní svátek v hlavním městě. Policie připravila rozsáhlá bezpečnostní opatření, aby předešla vyhrocenému průběhu jako předminulou neděli na Staroměstském náměstí.

"Cílem opatření bude především zajištění klidu a veřejného pořádku v ulicích Prahy. Budou se na nich podílet policisté z pořádkové, dopravní, ale i kriminální služby," řekl mluvčí pražských policistů Jan Daněk.

"Samozřejmě nebudou chybět členové antikonfliktního týmu, jejich úkolem bude předcházet případným konfliktům," doplnil s tím, že zajistit pořádek pomohou i strážníci městské policie.

Související obsah

PROTESTY A JINÉ AKCE, KTERÉ V PRAZE PROBĚHNOU 28. ŘÍJNA:

- náměstí Republiky, 11:55 - 15:00: Pokojné shromáždění občanů za účelem připomenutí základních celospolečenských hodnot

- náměstí Republiky, 18:00 - 19:00: kladení věnců k pomníku u Obecního domu

- Klárov, 12:00 - 23:00: Předání požadavků občanů České republiky, našim zaměstnancům – vládě Andreje Babiše, vyvolání dialogu, slyšení v Poslanecké sněmovně

- Staroměstské náměstí: 12:00 - 14:00: Pochod za svobodu

- Staroměstské náměstí, 14:00 - 17:00: Slavíme s Milošem! Recesistická oslava. Čínská delegace bude udělovat Milošovi řád velkého rudého bacila. Lid bude žádat dobrou vládu

Policie je podle Daňka ve spojení s organizátory ohlášených akcí, možný vývoj situace řeší i s magistrátem. Násilné střety s demonstranty jako 18. října, kdy se několik přítomných zranilo a muži zákona zadrželi přes 140 lidí, ale neočekává.

"Z našich dosavadních poznatků nevyplývá, že by shromáždění měla být nějakým způsobem narušována. Máme připraven adekvátní počet sil a prostředků a věříme v klidný průběh událostí," uzavřel.

Související obsah

Policisté budou dohlížet také na dodržování protiepidemických opatření. Ta se vedle roušek a dvoumetrových rozestupů týkají i nejvyššího počtu účastníků demonstrací. Vláda totiž kvůli koronaviru omezila shromažďovací právo, protestovat může nanejvýš 100 lidí rozdělených do skupinek po 20 lidech. 

Podívejte se na reportáž TV Nova o násilnostech na Staroměstském náměstí z 18. října:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz