Domácí

Z nařízení si nic nedělali! Hlídky musely do otevřeného podniku vniknout násilím

Jihomoravští policisté v posledních dnech kontrolovali dvě provozovny, které si nic nedělaly z vládních nařízení a měly normálně otevřeno. Do jedné se hlídky musely dostat násilím. Za pět dní řešili policisté na jihu Moravy více než 200 přestupků v souvislosti s porušením opatření proti covidu-19.

Hlídka v pondělí pozdě večer v Břeclavi kontrolovala špatně zaparkovaný automobil, když si všimla, že z přilehlé provozovny vycházejí dva lidé. 

"Dveře byly uzavřené a na zvonění až po několika minutách zareagovala obsluha, která tvrdila, že uvnitř nikdo není a že provozovnu pouze hlídá. Za okamžik policisté zjistili, že se před nimi snažily schovat další dvě ženy," popsal mluvčí policie Pavel Šváb.

Od nich se pak policisté dozvěděli, že je bar otevřený běžně a obsluha kamerou kontroluje, koho pustí dovnitř. Provozovateli nyní hrozí mastná pokuta.

V pátek šli policisté zkontrolovat jinou provozovnu, tam na výzvu k otevření nikdo nereagoval, hlídka tak dovnitř musela vstoupit násilně. "Rozhodně tam nebylo vše v pořádku, 10 lidí porušilo zákaz volného pohybu osob. Na místě jsme dále zjistili nelegální provoz výherních automatů, jedna žena u sebe měla sušenou rostlinnou drť," doplnil Šváb.

Související obsah

I v tomto případě padne podle policie zřejmě nejcitelnější sankce v rámci správního řízení vůči provozovateli podniku, který měl být uzavřen.

Jen během pěti dní museli jihomoravští policisté řešit více než 200 přestupků v souvislosti s opatřeními proti šíření onemocnění covid-19.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz