Koronavirus

Vánoční trhy se ruší v celé Evropě. PŘEHLED, kde letos nepochodíte

Vánoční trhy se ruší v celé Evropě. PŘEHLED, kde letos nepochodíte
Zdroj: Profimedia

Vánoční trhy kvůli koronavirové pandemii nezrušila jen Praha. Zapomenout na nákupy cukrovinek, svařeného vína nebo ozdob pod rozzářeným stromem musejí i v dalších městech napříč Evropou. Redakce TN.cz připravila přehled trhů, které bohužel neproběhnou.

Praha vánoční trhy kvůli koronaviru zrušila, Staroměstské náměstí ozdobí alespoň tradiční strom. Třeba v Ostravě nebo ve Zlíně s nimi stále počítají, Brno připravuje hygienická opatření. Stejně jako v české metropoli se ale rozhodli i v dalších evropských městech.

Pokud byste se chtěli podívat na trhy za hranice, v těchto destinacích letos nepochodíte:

Stejně jako ty pražské jsou světově proslulé i vánoční trhy v bavorském Norimberku. Ani tam se letos kvůli koronavirové pandemii neuskuteční. Zrušit se je rozhodli i v Berlíně, německém hlavním městě. Tamější náměstí navíc nemají ozdobit ani vánoční stromečky.

Související obsah

Třeba v Drážďanech, Lipsku nebo Mnichově s jejich konáním stále počítají. Úřady ale upozorňují, že rozhodnutí je zrušit může přijít ze dne na den s ohledem na vývoj epidemiologické situace. Zároveň je na nich nutné počítat s přísnými opatřeními, nasazené roušky budou nezbytným minimem. 

Už před měsícem o zrušení vánočních trhů rozhodli v Bratislavě. Nebudou na Hlavním ani Františkánském náměstí, kde je pořádá magistrát slovenské metropole.

Teprve před týdnem byl zpečetěn osud těch na Hviezdoslavově náměstí, za nimiž stojí městská část Staré Město. Rovněž neproběhnou. Městská část je ale připravená v případě zlepšení situace jejich konání obnovit.

Související obsah

Zda vánoční trhy proběhnou ve východoslovenských Košicích, druhém největším městě v zemi, je zatím ve hvězdách. Radnice se bude řídit vládními nařízeními a doporučeními. Pravděpodobnější je prý varianta, že se neuskuteční.

O tradice se letos nedobrovolně připraví také Paříž. Proslulé trhy na Champs-Elysées neproběhnou. Rozloučit se s vánočními stánky se musejí i obyvatelé švýcarské Ženevy

Ani na severu Itálie žádné trhy neproběhnou. Nezakazují je tam dokonce samotná města, ale zákaz plošně nařídily autonomní provincie Jižní Tyrolsko a Trento. Trhy se tam letos určitě konat nebudou.

Související obsah

Na konání vánočních trhů před radnicí, které také obdivuje celý svět, si zatím trvá rakouská Vídeň. Dá se předpokládat, že k výše jmenovaným městům a provinciím v příštích dnech přibudou další. Koronavirová pandemie se vyvíjí nepříznivě v celé Evropě.

Koronavirová pandemie zasáhla i výrobu vánočních ozdob:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz