Koronavirus

Nemocnicím se tenčí zásoby rukavic, někde je i málo respirátorů

Některé nemocnice upozorňují na možný nedostatek jednorázových gumových rukavic. Jejich spotřeba celosvětově vzrostla a výroba závisí na množství vytěženého kaučuku.

Na problémy s doplňováním zásob upozorňuje třeba nemocnice u svaté Anny v Brně. Dodavatelé nejsou schopnií vykrýt všechny objednávky a nemocnice tak má aktuálně zásobu na čtyřicet dnů, přestože by měla mít pokryté alespoň dva měsíce.

Také plzeňská nemocnice potvrzuje, že zásobování rukavicemi vázne, ve skladu mají rezervy zhruba na měsíc. Ministerstvo zdravotnictví ale uklidňuje, že v případě potřeby dostanou nemocnice rukavice ze skladů státu.

"Aktuálně máme na skladech 35 milionů rukavic a zásoby stále doplňujeme," řekl televizi Nova mluvčí Správy státních hmotných rezerv Jakub Linka.

Související obsah

Jednorázové rukavice se do Česka dovážejí převážně z Malajsie. Jejich výroba je závislá na množství vytěženého kaučuku. Kvůli extrémně zvýšené celosvětové spotřebě nestíhají dodavatelé plnit poptávky. Některé nemocnice upozorňují i na nedostatkové pláště a respirátory FFP3.

drz, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz