Bydlení

Nadčasový vzkaz z druhé světové války byl ukrytý na střeše kostela!

Nadčasový vzkaz z druhé světové války byl ukrytý na střeše kostela!
Zdroj: Getty Images

Během druhé světové války napsali čtyři muži vzkaz, který ukryli na střeše kostela v Belgii. Objevil ho téměř po 80 letech dělník, který kostel renovoval. Přečtěte si, co vzkázali muži budoucím generacím.

Dělník, který restauroval střechu kostela svatého Jakuba v belgických Antverpách, narazil na ručně psaný vzkaz z roku 1941. Čtyři dělníci, kteří tehdy opravovali kostelní střechu, v něm zanechali poselství pro budoucí generace.

Zpráva je napsaná na zadní straně pracovního kupónu a stojí v ní: "Když budete muset tento strop znovu vymalovat, už nebudeme na této zemi. Musíme následujícím generacím říct, že jsme neměli šťastný život," napsali dělníci a dodali, že prožili obě dvě světové války.

Související obsah

"Pracujeme tady téměř hladoví, vydírají nás za pouhé centy a nedostáváme téměř žádné jídlo," svěřili se dělníci v dopise. Zbytek zprávy je určený pro budoucí generace.

"Když přijde další válka, mějte dostatek jídla, jako je rýže, káva, mouka, tabák a pšenice, abyste přežili. Ale hlavně užívejte život naplno a starejte se o svou rodinu," dodali na závěr dojemného vzkazu.

Související obsah

Úžasný nález shromáždil stovky lajků na sociálních sítích. Lidé doufají, že se najdou příbuzní čtyř mužů, kteří vzkaz napsali. Někteří komentující srovnávají rady z roku 1941 s doporučeními během koronavirové krize.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz