Zahraničí

Greta kvůli covidu-19 ruší pravidelné protesty. Vrací se k on-line kampani

Greta kvůli covidu-19 ruší pravidelné protesty. Vrací se k on-line kampani
Zdroj: Profimedia

Švédská aktivistka Greta Thunbergová, která brojí proti klimatickým změnám, oznámila, že ruší své pravidelné páteční protesty před budovou parlamentu ve Stockholmu. Důvodem je rostoucí počet případů nákazy koronavirem v zemi. Prozatím se tak vrací zpět k on-line kampani.

"Situace se zhoršuje, takže se vracím ke stávkám pro klima on-line. Zůstaňte v bezpečí a starejte se jeden o druhého," oznámila na twitteru mladá aktivistka. Její rozhodnutí přichází záhy poté, co Švédsko zpřísnilo opatření kvůli epidemii koronaviru.

Země, která se po dlouhou dobu bránila omezením, nyní čelí rekordnímu nárůstu - ve čtvrtek tam přibylo přes tři a půl tisíce nových případů. Pravidelné páteční protesty mladých lidí před švédským parlamentem pod vedením Thunbergové se tak přerušují.

Aktivitu bude nyní ekologická aktivistka, upozorňující na problematiku klimatických změn a globálního oteplování, vyvíjet výhradně na sociálních sítích.

Už na jaře musela Greta přerušit studentskou aktivitu Pátky pro budoucnost a přesunout ji do virtuálního prostoru kvůli první vlně epidemie. V září však znovu začala protestovat před budovou parlamentu. Tenhle rok už ale nejspíš studenti o pátcích venku stávkovat nebudou.

Související obsah

"Začínáme se přibližovat ke stropu našeho zdravotnického systému. Společně, stejně jako na jaře, můžeme tuto křivku ohnout dolů a snížit tlak na zdravotní péči," citoval britský deník Daily Mail slova hlavního švédského epidemiologa Anderse Tegnella.

Přestože se situace v zemi zhoršuje, zatím vláda nenařídila plošná celonárodní opatření. Současná omezení platí jen pro vybrané regiony, kde je situace nejvážnější.

LIVE_STREAM

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Cestující si odmítla nasadit roušku, letadlo nad Atlantikem se muselo vrátit do Miami

Let společnosti American Airlines směřující o Londýna se ve středu musel kvůli jedné cestující vrátit zpět do Miami. Kapitán Boeingu 777 tak rozhodl poté, co si žena podle federálního nařízení odmítla nasadit roušku. Po přistání ji z letadla odvedla policie a žena byla zařazena na americký interní seznam osob, kterým je odepřen vstup na palubu letadla, informovala agentura AP s odkazem na vyjádření aerolinek.

Krátká zpráva

Kamion převážející výbušniny se střetl s motorkou, výbuch zabil nejméně 17 lidí

Nejméně 17 lidí přišlo v Ghaně o život a dalších 59 bylo zraněno při explozi kamionu, který převážel výbušniny. Podle agentury AFP byl výbuch byl následkem dopravní nehody, při které došlo ke střetu s motocyklem. Masivní exploze vytvořila na místě srážky hluboký kráter a srovnala se zemí desítky budov v okolí.

Píše se na Deník.cz