Domácí

Kamera u vchodu, zalepená okna. Tajně otevřená hospoda strážníkům neunikla

Pravidla jsou prý od toho, aby se porušovala, ne vždy se to ale vyplatí. Čerstvou zkušenost má majitel hospody v Pardubicích spolu se štamgasty, kteří popíjeli v tajně otevřené hospodě. Přestože okna zalepili a vchod zabezpečili, zaklepala jim na dveře policie. Celý případ je teď ve správním řízení.

Navzdory vládním opatřením pardubičtí strážníci odhalili otevřou hospodu na sídlišti Dukla v Pardubicích. O tom, že je stále v provozu měli informaci už delší dobu, a proto se tam v pátek večer vypravili, aby to prověřili.

Na místě hlídka viděla, jak do restaurace přes dveře ubytovny vchází a vychází lidé. Naoko se hospoda tvářila, že je zavřená - majitel se dobře pojistil. Okna byla důkladně zalepená neprůhlednou fólií a průchody na terasu zakrývaly závěsy a záclony.

Vstup se nacházel uvnitř domu za dvěma dveřmi. Pokud chtěli zákazníci dovnitř, museli zavolat na telefonní číslo pro rozvoz jídla. Prostor před vchodem také hlídala kamera. Navenek se tak hospoda tvářila, že je vše v pořádku a že je uvnitř zhasnuto.

Související obsah

Důmyslné maskování ale nestačilo. Strážníci si zavolali na pomoc kolegy z Policie ČR a zaklepali na dveře. V tom okamžiku uvnitř zhasla světla a přestala hrát hudba. Hosté se pak snažili utéct druhým východem přes kuchyň. I tam ale čekali policisté.

"Uvnitř hospody policisté a strážníci našli jak nedopitá piva, nezaplacené účty na stolech, tak třeba i jednoho ze štamgastů, který stále seděl za barem a policisty familiérně zdravil," uvedl mluvčí pardubické městské policie Jiří Sejkora.

Policie si od strážníků případ převzala a dala všem přítomným dýchnout. Ve všech případech vyšla zkouška pozitivní.

Související obsah

Provozovatel se snažil ze situace vybruslit tím, že tvrdil, že se jedná o hosty ubytovny. Nemohl to ale doložit a navíc se ukázalo, že všichni štamgasti měli trvalé bydliště v blízkosti hospody. Policie tam navíc přišla před 21. hodinou, kdy už mělo být všechno zavřeno, neplatila by tak ani výjimka pro restaurace pro ubytované hosty.

"Porušením vládního nařízení vyplývající z nouzového stavu se nyní bude zabývat správní orgán," konstatoval Sejkora.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz